11list01100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to wydarzenie szczególne. Dlatego społeczność ZSGH wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Iwoniczu-Zdroju przygotowali uroczyste obchody tego wydarzenia w wyjątkowej formie.

Pierwszym punktem uroczystości było posadzenie Dębu Niepodległości obok budynku szkoły. Zasadzenia symbolicznego drzewa dokonali wicestarosta krośnieński, pan Adolf Kasprzyk oraz dyrektor naszej szkoły, pan Jan Barsznica. Następnie goście, mieszkańcy Iwonicza-Zdroju, uczniowie i nauczyciele sformowali pochód. Poprowadził go Józef Piłsudski na Kasztance (w tej roli wystąpiła Emilia Trybus, uczennica klasy I TTŻ). W czasie przemarszu do kościoła absolwentki ZSGH, Natalia Niedziela i Jadwiga Zima prowadziły śpiew pieśni patriotycznych. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny oraz zmarłych uczniów i pracowników szkoły celebrował ksiądz Bogdan Nitka. Po Mszy Świętej uczestnicy obchodów udali się do sali kina „Wczasowicz” na uroczystą akademię, której bohaterką była polska szabla. Spektakl przygotowali uczniowie klas trzecich technikum. Na koniec zgromadzeni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych oraz recytacji wierszy w wykonaniu laureatek Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej.
Serdecznie dziękujemy Zakładowi Górniczemu w Lipowicy za dostarczenie głazu upamiętniającego uroczystość zasadzenia Dębu Niepodległości oraz prezesowi Janowi Kindelskiemu oraz druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu-Zdroju, za zabezpieczenie przemarszu.

Aktualności

5 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820