Dzień Otwarty i Szkolny Dzień Profilaktyki już za nami

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych odwiedzili naszą szkołę w czasie Dnia Otwartego, który w tym roku został zorganizowany 11 kwietnia. Program spotkania z ósmoklasistami obejmował prezentację poszczególnych zawodów, zapoznanie z bazą dydaktyczną ZSGH, udział w quizach oraz rozmowy z kadrą pedagogiczną i uczniami.

Przybyłych gości powitał Dyrektor szkoły Jan Barsznica. Następnie młodzież rozpoczęła zwiedzanie obiektu. 

W pracowni cukierniczej nasi goście uczestniczyli w produkcji i degustacji makaroników jagodowych, tartaletek z musem wiśniowym, trufli czekoladowych, ciasteczek żurawinowo- pomarańczowych.

 Z kolei uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami pokazali, jak wykorzystać kulinarnie znane wszystkim rośliny oraz polne kwiaty. Również kelnerzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu barmańskiego.

W pracowni hotelarskiej na przybyłych czekała ścianka foto, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Natomiast w sali 308 znajdowała się  strefa SPA – miejsce relaksu z możliwością skorzystania z upiększających maseczek, sporządzonych wyłącznie z naturalnych składników. Ciekawym  doświadczeniem było badanie jakości żywności – można było poznać, jakimi metodami wykrywa się zafałszowanie produktów żywnościowych. 

Chętni uczniowie wzięli udział w quizie „Fakty i mity o żywieniu”.

Całe wydarzenie współorganizowane było przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2023-2024 ,,Życie mam tylko jedno”.

Uczestnicy stażu, który odbył się w ramach projektu FERS „Praktyka czyni mistrza” finansowanego ze środków unijnych i krajowych,  zabrali ósmoklasistów w wirtualną podróż do Portugalii, opowiadając im o 4-tygodniowym pobycie w Lizbonie.

Wszystkim obecnym tego dnia uczniom szkół podstawowych oraz ich opiekunom dziękujemy za przybycie i możliwość zaprezentowania naszej szkoły. Mamy nadzieję, że był to dobrze spędzony czas.