Zapraszamy na kursy współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów i uczennic Technikum i ZSZ/Branżowej Szkoły I stopnia - język angielski branżowy, Technikum klasy II, III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej/Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz:

Warsztaty sushi, Nowe trendy kulinarne w Polsce i na świecie, Kuchnia fusion, Cetering dietetyczny, Kurs kelnerski

oraz w zawodzie kelner:

Kurs barmański, Kurs baristyczny i Kurs sommelierski

dla nauczycieli - Kurs sommelierski

Rekrutacja trwa od 11 stycznia 2019 r. do 21 stycznia 2019 r.

Formularz rekrutacyjny można odebrać w Biurze Projektu (sekretariat ZSGH). 

Więcej informacji w zakładce Projekty UE - Program poprawy jakości kształcenia zawodowego oraz na tablicy ogłoszeń.

pszczelarz051Warto o tym pamiętać zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Przekonywał nas sam mistrz pszczelarstwa pan Aleksander Rębacz, który w piątek 26 października był gościem w naszej szkole. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas I i II technikum oraz społeczność specjalnego ośrodka. Nasz gość wśród pięknej scenerii, w barwny sposób opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół. Ach, gdyby ludzie byli tak zorganizowani, jak pszczoły...

Dowiedzieliśmy się, że ul to takie profesjonalnie prosperujące przedsiębiorstwo, że pszczoły to super sterylne stworzenia, że produkują nie tylko miód, że przekazują sobie informacje za pomocą tańca i nie wiem, czy wiecie, nie śpią w zimie.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję skosztować pyłku kwiatowego i miodu spadziowego oraz poznać ich wpływ na nasze zdrowie. Z dużym zaciekawieniem oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu i wypatrywali królowej. Pan Aleksander podarował każdemu słoiczek miodu i plaster pszczelego wosku, z którego zrobiliśmy świece. Po spotkaniu mamy też świadomość, że my ludzie pszczołom nie jesteśmy do niczego potrzebni, ale bez tych pracowitych owadów nie przetrwamy.

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820