pszczelarz051Warto o tym pamiętać zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Przekonywał nas sam mistrz pszczelarstwa pan Aleksander Rębacz, który w piątek 26 października był gościem w naszej szkole. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas I i II technikum oraz społeczność specjalnego ośrodka. Nasz gość wśród pięknej scenerii, w barwny sposób opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół. Ach, gdyby ludzie byli tak zorganizowani, jak pszczoły...

Dowiedzieliśmy się, że ul to takie profesjonalnie prosperujące przedsiębiorstwo, że pszczoły to super sterylne stworzenia, że produkują nie tylko miód, że przekazują sobie informacje za pomocą tańca i nie wiem, czy wiecie, nie śpią w zimie.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję skosztować pyłku kwiatowego i miodu spadziowego oraz poznać ich wpływ na nasze zdrowie. Z dużym zaciekawieniem oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu i wypatrywali królowej. Pan Aleksander podarował każdemu słoiczek miodu i plaster pszczelego wosku, z którego zrobiliśmy świece. Po spotkaniu mamy też świadomość, że my ludzie pszczołom nie jesteśmy do niczego potrzebni, ale bez tych pracowitych owadów nie przetrwamy.

Aktualności

Informujemy, że w dniu 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się KONKURS KELNERSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Uczniowie będą mieli do wykonania: nakrycie stołu dla dwóch gości według wylosowanego menu napój blenderowany w dwóch porcjach w kategorii " Long drink " kawę cappuccino w dwóch porcjach Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału u pani Marty Fejkiel. Termin zgłoszenia upływa 25 listopada. Szczegółowe informacje w regulaminie ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820