rodzina065W piątek 25 maja w internacie odbyło się spotkanie z okazji Święta Rodziny. Uczestniczyli w nim zaproszeni rodzice, goście i nauczyciele. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ było relacją z turnusu rehabilitacyjnego w Kołobrzegu. My uczniowie przeżyliśmy cudowną, morską przygodę i postanowiliśmy podzielić się wspomnieniami i wrażeniami z naszymi rodzicami. To przecież przede wszystkim dzięki nim  mogliśmy wyjechać i zobaczyć Bałtyk.

Na początku pan dyrektor Jan Barsznica powitał wszystkich obecnych a następnie pani Wioletta Aszklar, która była kierownikiem całego przedsięwzięcia podziękowała rodzicom  za zaufanie, jakim obdarzyli nauczycieli - opiekunów, powierzając im swoje dzieci oraz za wsparcie i pomoc finansową przy organizacji wyjazdu.

W części artystycznej turnusowe atrakcje przeplatane były morskimi piosenkami, tańcami w rytmie disco, odjechał nad morze pociąg Intercity, zaśpiewała syrenka i zatańczyli kowboje. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna ze zdjęciami z turnusu oraz piękna relaksacyjna muzyka z szumem morza w tle. Na zakończenie, jak przystało na prawdziwych wilków morskich zaśpiewaliśmy starą szantę z nowym tekstem, zawierającym życzenia dla naszych kochanych rodziców. Brzmiało to tak:

 

1.Choć to szanta bardzo stara, lecz ją chętnie zaśpiewamy

Bo dziś święto obchodzimy taty oraz mamy

W niej życzenia mamy złożyć dla obojga rodzicieli,

słowem wcale niebanalnym chcemy Was obdzielić.

 

Refren: Hej - ha życzymy 100 lat, hej-ha życzymy wiele,

zdrowia, szczęścia, pomyślności w piątek i w niedzielę.

W inny dzień tygodnia także choć się wcale nie zrymuje,

w przyszłym roku, w innej pieśni może nam spasuje.

 

2.Mamo, mamo, jesteś pierwsza do przyjęcia serdeczności

niech uśmiech na twojej twarzy zawsze dla nas gości.

Dzieci w domu niech nie psocą, uczą w szkole się wzorowo,

A mąż często niech cię wozi furą odlotową!

 

Refren: Hej - ha życzymy 100 lat...

 

3.Teraz kolej na tatusia, co roboty ma bez liku

Niech mu więcej nie przybywa latek na liczniku.

Włos na głowie niech się barwi, pieniądz niech w portfelu siedzi,

w domu w pracy miej gdy trzeba siłę 100 niedźwiedzi!

 

Tak, tak… widzieliśmy, jak niejednej mamuśce zakręciła się łezka w oku, ze wzruszenia i z dumy jednocześnie, bo występ nam się naprawdę udał i nawet śpiewaliśmy na bis. Dziękujemy pani Dorocie Dołęgowskiej i pani Bożenie Niziołek za serce i czas poświęcony na przygotowanie programu. Koniecznie wspomnieć należy, że rodzice i goście obdarowani zostali wykonanymi przez nas pięknymi, morskimi upominkami, mogli także skosztować pysznego ciasta i porozmawiać przy kawie i herbacie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości!!!

 

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820