5ZSGH pamięta o Katyniu

Dla Polaków piękny, wiosenny kwiecień wiąże się z bolesną rocznicą. 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. W tym dniu uczniowie ZSGH zaprosili swych kolegów i koleżanki na wyjątkową lekcję historii. Stali się dla nich nauczycielami historii Polski – tej najtrudniejszej, najnowszej.

Szkolne Centrum Edukacyjne w blasku wiosennego słońca przepełniło się ciszą. Montaż słowno-muzyczny miał na celu przypomnienie faktów  o Katyniu, obozach kaźni i  mordu, upamiętnienie ofiar, wezwanie do prawdziwie patriotycznej postawy wobec Polski i jej trudnej historii.  Uczniowie wezwali swoje pokolenie do pielęgnacji narodowej tożsamości i zrozumieli potrzebę oddania hołdu tym, którzy swe życie stracili w cierpieniu, poświęcając się za Polskę. Młodzi wykonawcy tę lekcję historii przeprowadzili śpiewająco, sprostali trudnemu zadaniu – teksty wykonali w ogromnym skupieniu, refleksyjnie, z wyczuciem powagi chwili i odpowiedzialnością wobec kolegów i koleżanek. 

Nasi uczniowie  nawiązali również do tragedii smoleńskiej, która rozegrała się 8 lat temu. 10 kwietnia 2010 r. , na ziemi smoleńskiej, doszło do katastrofy samolotu Tu-154M, którym na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

 

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820