indie11Kolejny raz obieżyświat z grupy trzask.pl zawitał do naszej szkoły. Tym razem pan Dariusz Rochecki przybył wprost spod Himalajów ze wspomnieniami z podróży po egzotycznych Indiach. Dzięki barwnym opowieściom i zdjęciom mogliśmy wtopić się w tłumy przechodniów codziennie zalewające największe miasta. Mogliśmy zobaczyć przedziwne pałace a także najstraszniejsze dzielnice nędzy i poczuliśmy (w wyobraźni) zapachy ulic bez kanalizacji, tonących w stertach śmieci, na których żyją bezdomni i święte krowy.

Odwiedziliśmy Waranasi, duchową stolicę Indii, i odbyliśmy rejs po Gangesie, świętej rzece Hindusów, w której co rano tysiące pielgrzymów dokonują rytualnych kąpieli. Podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal, grobowiec księżniczki wyglądający jak pałac z bajki (według wielu uważany za najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi). Dowiedzieliśmy się, że Tata w Indiach to ….. największy koncern samochodowy.
Na grzbiecie wielbłąda przemierzyliśmy majestatyczną Pustynie Thar. Zwiedziliśmy Karni Mata - niezwykłą świątynię, w której czczonym zwierzęciem jest szczur. Udaliśmy się do Radżasthanu, baśniowej krainy potężnych Maharadżów i pięknych księżniczek oraz zobaczyliśmy słynne Niebieskie Miasto.
Odwiedziliśmy Złotą Świątynie Sikhów w Amritsarze, a także uczestniczyliśmy w niecodziennej (choć odbywającej się każdego wieczoru) ceremonii zamknięcia granicy Indii z Pakistanem.
Usłyszeliśmy opowieść o historii niepodległych Indii oraz o Gandhim – niezwykłym bohaterze tego kraju, którego podobizna jest na każdym banknocie. Poczuliśmy atmosferę Tybetu i zdobyliśmy kilka szczytów w Himalajach.
W czasie spotkania dziewczyny miały niepowtarzalną okazję przymierzyć sari czyli tradycyjny strój kobiecy. Największą atrakcją okazał się jednak kurs ubierania męskich spodni dhoti czyli zawijania kawałka materiału długości 5 metrów odpowiednio upinanego w pasie.

Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie.

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820