juszka19Juszka tak naprawdę nazywa się Anna Maria Zając i tymczasowo pomieszkuje w Krośnie. Ale ciągnie ją znowu do Afryki, gdzie spędziła kilka niesamowitych miesięcy. A Juszka wzięła się właśnie z tego zamiłowania do podróżowania, wędrowania, poznawania ciągle czegoś nowego. Jako, że ziemia iwonicka jest jej dość bliska, odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenie i przyjechała aby pokazać nam i opowiedzieć jak podróżowała „autostopem i pieszo przez Gwineę Bissau i Konakry”.

Spotkanie przybliżyło nam zachodni skrawek Afryki w porze deszczowej. Obiecujemy, że nie będziemy już narzekać na nasze drogi i komunikację miejską:) Okazało się, że Gwinea to kraj, który może zaskakiwać; z zewnątrz stara chata kryta liśćmi palmowymi a w rzeczywistości to stylizowany hotel pięciogwiazdkowy z klimatyzacją. Proponują nam podróż rozpadającą się starą łódką dłubanką za niemałą cenę a opodal przepływa „wypasiony” jacht bogatego turysty. O jedzeniu mięsa może wspominać nie będziemy, pozostaniemy przy naszym schabowym :)
Ale najważniejsi są jak zawsze ludzie – mili, życzliwi i do pomocy gotowi, oferujący jedzenie i nocleg strudzonemu wędrowcy. A imam, który w meczecie zbiera składkę bo nieznanym turystom kończą się pieniądze – bezcenne!!! No a spotkanie na afrykańskim autostopie człowieka, który opowiada, że był w Polsce, w takim ładnym mieście, które nazywa się Krosno to wydaje się prawie niemożliwe – a jednak. To takie zwiedzanie Gwinei dwóch (Bissau i Konakry) od środka. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Juszce i jej podróżach to proponujemy Facebook: komu w drogę, temu karton.

 

Aktualności

5 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820