Ogłasza się REKRUTACJĘ NA STAŻ dla uczennic i uczniów Technikum,

który odbędzie się w lipcu i sierpniu 2018 r.  w wymiarze 150 godzin. 

W ramach stażu uczeń/uczennica otrzyma stypendium stażowe w wys. 997,40 zł
Rekrutacja trwa od 5 marca 2018 r. do 20 marca 2018 r.

Formularz rekrutacyjny można odebrać w Biurze Projektu (sekretariat ZSGH).

Więcej informacji w zakładce Projekty UE - Program poprawy jakości kształcenia zawodowego - Rekrutacja.

juszka19Juszka tak naprawdę nazywa się Anna Maria Zając i tymczasowo pomieszkuje w Krośnie. Ale ciągnie ją znowu do Afryki, gdzie spędziła kilka niesamowitych miesięcy. A Juszka wzięła się właśnie z tego zamiłowania do podróżowania, wędrowania, poznawania ciągle czegoś nowego. Jako, że ziemia iwonicka jest jej dość bliska, odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenie i przyjechała aby pokazać nam i opowiedzieć jak podróżowała „autostopem i pieszo przez Gwineę Bissau i Konakry”.

Spotkanie przybliżyło nam zachodni skrawek Afryki w porze deszczowej. Obiecujemy, że nie będziemy już narzekać na nasze drogi i komunikację miejską:) Okazało się, że Gwinea to kraj, który może zaskakiwać; z zewnątrz stara chata kryta liśćmi palmowymi a w rzeczywistości to stylizowany hotel pięciogwiazdkowy z klimatyzacją. Proponują nam podróż rozpadającą się starą łódką dłubanką za niemałą cenę a opodal przepływa „wypasiony” jacht bogatego turysty. O jedzeniu mięsa może wspominać nie będziemy, pozostaniemy przy naszym schabowym :)
Ale najważniejsi są jak zawsze ludzie – mili, życzliwi i do pomocy gotowi, oferujący jedzenie i nocleg strudzonemu wędrowcy. A imam, który w meczecie zbiera składkę bo nieznanym turystom kończą się pieniądze – bezcenne!!! No a spotkanie na afrykańskim autostopie człowieka, który opowiada, że był w Polsce, w takim ładnym mieście, które nazywa się Krosno to wydaje się prawie niemożliwe – a jednak. To takie zwiedzanie Gwinei dwóch (Bissau i Konakry) od środka. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Juszce i jej podróżach to proponujemy Facebook: komu w drogę, temu karton.

 

Aktualności

   W dniu 12.03.2018 r. Adrianna Jurczak i Wojciech Marek reprezentowali naszą szkołę w finale  IV  Kulinarnego Pucharu Śląska Szkół Gastronomicznych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas wydarzenia Gastro-Silesia/Food Show. Do finału zakwalifikowało się tylko 12 szkół z całej Polski.Uczestnicy mieli do dyspozycji produkty znajdujące się w spiżarni, a składniki główne, które musieli wykorzystać do przygotowania swojego dania ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820