konie05

Byliśmy tu jesienią i  znów wróciliśmy 14 czerwca 2017 roku. Dlaczego? Bo z Kuby świat wygląda zupełnie inaczej. Bo Kuba poszerza horyzonty. Bo Kuba pozwala spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy. A kto zatęsknił i wrócił? Nasze dzielne szkolne kółko turystyczne.

A co to za Kuba? Kuba to nasz stary znajomy – największy ogier ze stadniny Rancho Texas w Posadzie Górnej, do której wracamy z sentymentem. W tym roku towarzyszyli mu jeszcze inni wspaniali: Polanka, Złoty, Omen, Kaśka i Baśka. To oni na swych grzbietach dźwigali nasz ciężar i odczuwali nasze obawy oraz niepewność wynikającą ze zmiany punktu patrzenia (wysoko było :). Byli bardzo wyrozumiali i chętnie pozowali do zdjęć. A my, no cóż- ci, którzy kolejny już raz odwiedzili stadninę czuli się bardzo swobodnie, a ci, którzy zawitali tutaj po raz pierwszy bardzo kurczowo trzymali się siodła ale tylko na samym początku. Po krótkiej instrukcji i oswojeniu się z wysokością odważyli się samodzielnie chwycić za lejce...
Rancho, jak to rancho, wiele ma obliczy. Zaprzyjaźniliśmy się z końmi, pobawiliśmy się w kowbojów (dzięki rekwizytom niezastąpionego pana W.), popodziwialiśmy piękne widoki i niesamowite tabuny chmur przewalające się nad nami. A po zaopatrzeniu się w naręcza polnych kwiatów wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia wianków, wszak czas ku temu najlepszy :) bo noc świętojańska tuż, tuż. Było wiele technik do wyboru ale najwięcej zwolenników zyskała sztuka wicia i sztuka plecenia wianków. Pojawiły się różne arcydzieła; jedna równiusieńkie, inne mniej harmonijne, kolorowe, rumiankowe lub bardzo oryginalne. Wszystkie jednak zasługiwały na uwiecznienie.
Już zaczęliśmy się zastanawiać nad kolejną wyprawą, była mowa o strzelaniu z łuku...

Aktualności

5 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820