{gallery}2013_img/barm_4/1:100:70:1:0{/gallery}W czerwcu 2013 roku odbyły się dwie kolejne edycje kursów barmańskich w ramach Projektu „Absolwent jutra”, realizowanego w ZSGH w Iwoniczu-Zdroju. Pierwszy kurs odbył się w dniach 10-14.06., a drugi w następnym tygodniu - 17-21.06.2013. W każdym kursie uczestniczyło po 17 osób, a uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły. Kurs prowadził Emil Dziędziurko - miły, sympatyczny, tolerancyjny i kompetentny instruktor, który w sposób bardzo ciekawy opowiadał nam o sposobach przygotowywania drinków.

Podczas pierwszego spotkania poznaliśmy się nawzajem, a następnie prowadzący przedstawił nam charakterystykę różnych alkoholi np. wódek, likierów, whisky, wyjaśnił, co to jest miksologia oraz przedstawił różne sposoby przygotowania i serwowania drinków. Kolejne dni kursu zaczynaliśmy od dobrej kawy przygotowywanej przez nasze koleżanki, a następnie była powtórka z materiału. W trakcie zajęć uczniowie przygotowywali drinki takie, jak: Margarita, Caipirinha, Mojito, Manhattan, itp. pod okiem niezastąpionego Emila z Krakowskiej Szkoły Restauratorów

Na zakończenie kursu przeprowadzone zostały egzaminy. Pytania nie były łatwe. Wszyscy czekali z niepokojem na wyniki, a prawdziwe emocje doszły do głosu podczas egzaminu praktycznego, czyli samodzielnego przygotowania drinków. Egzamin zakończył się sukcesem dla wszystkich kursantów.

Po egzaminach wybraliśmy się jeszcze na świeże powietrze, gdzie każdy mógł przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie pokazów barmańskich. Atmosfera pomiędzy kursantami była świetna. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał „Nowe Vademecum Barmana” oraz certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające ukończenie szkolenia. Za wszelkie starania i przekazanie nam wiedzy dziękujemy Panu Emilowi Dziędziurko i Pani Alinie Basak – koordynatorowi projektu.

Marzena Flejma

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820