napro002Uczniowie klas III technikum i III klasy szkoły zawodowej w czwartek 3 stycznia brali udział w spotkaniu z panią Karoliną Siemienowicz – lekarzem, specjalistą naprotechnologii. Wielu z nas pierwszy raz usłyszało o tym, że naprotechnologia jest metodą diagnozowania i leczenia niepłodności małżeńskiej. Opiera się na obserwacji cyklu kobiety, według Modelu Creightona. I w konsekwencji daje szansę poczęcia dziecka w naturalny sposób.

Pani Karolina, czerpiąc z własnego doświadczenia zawodowego podawała przykłady małżeństw, które dzięki naprotechnologii doczekały się narodzin dziecka. Mówiła, również o tym, jak młodzi ludzie powinni dbać o swoje zdrowie prokreacyjne. Przedstawiła brutalną prawdę o metodzie in vitro. Podkreślała, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i jest to nie tyle kwestią wiary, czy światopoglądu, ale faktem naukowym. Podsumowaniem spotkania niech będą słowa piosenki: „dziś wiem, życie cudem jest…”

Pani Karolinie serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820