„Przyklejeni” do telefonu – fonoholizm.

Smartfony są symbolem dzisiejszej epoki. Mają mnóstwo różnych funkcji, aplikacji, dostęp do Internetu… są pomocnym narzędziem w codziennym życiu. Niestety, ten rozwój technologii coraz częściej staje się przyczyną fonoholizmu, czyli nadużywania telefonu.

W internacie odbyły się zajęcia dotyczące tej tematyki. Poprowadziły je panie: Agnieszka Masłyk, Marlena Orlińska i Katarzyna Wacek.

W problematykę spotkania wprowadziła uczestników inscenizacja pt. „W sieci” – bardzo sugestywna i doskonale zagrana przez wychowanków internatu. Następnie, podczas pracy w grupach, wychowankowie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zmierzyć z różnymi zadaniami i poszukać odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn częstego sięgania po telefon, rodzajów uzależnień od telefonu, objawów fonoholizmu i jego konsekwencji.

Każdy z wychowanków miał również możliwość wykonania krótkiego testu, a tym samym określenia stopnia swojego „przywiązania” do smartfona.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne, a wnioski z pracy (wśród nich plakaty i zasady „mądrego” korzystania ze smartfona) można zobaczyć na gazetce ściennej w holu internatu.  Zapraszamy do poczytania.