jpdwa006W tradycję naszej szkoły wpisuje się pamięć o św. Janie Pawle II. Tym artykułem podsumujmy nasze tegoroczne działania. Zachęceni hasłem XVIII Dnia Papieskiego, w sposób szczególny pochyliliśmy się nad słowami o „Promieniowaniu Ojcostwa”. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali, w koszyczkach przyozdobionych barwami papieskimi, karteczki z cytatami zaczerpniętymi z nauczania naszego świętego Rodaka.

Każdy nauczyciel i każdy uczeń mógł wylosować jedną z myśli i pozwolić sobie na chwilę zadumy… W niedzielne popołudnie myśli św. Jana Pawła II trafiły również do kuracjuszy i mieszkańców Iwonicza-Zdroju.

Ciekawą interpretację słów św. Jana Pawła II przedstawili uczniowie specjalnego ośrodka. Dzięki umiejętnościom aktorskim, wokalnym i tanecznym ukazali Boga, jako miłosiernego Ojca, który przebacza i kocha nie za coś, ale pomimo wszystko… takiego, któremu można zaśpiewać, a nawet „wytańczyć” Ojcze, prowadź mnie, wola Twa niech dzieje się… To wyjątkowe przedstawienie mogli wieczorem obejrzeć również mieszkańcy internatu. Natomiast pomysłowość i zdolności plastyczne pozwoliły wychowankom na wykonanie pięknych prac konkursowych - medali dla „Najwspanialszego Ojca”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Ludmiły Grzegorczyk oraz księdza proboszcza Bogdana Nitki.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Weronika Alberska, Łukasz Boczar

II miejsce: Bernadetta Kudrak, Karol Zubel

III miejsce: Aleksandra Wyskiel, Michał Fiejdasz

Wyróżnienie: Anna Kuliga, Dorota Turczyńska, Justyna Woźniak, Andrzej Warzocha.

Serdecznie gratulujemy!

Ważnym wymiarem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniężna prowadzona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nie pozostaliśmy obojętni na to wezwanie. Członkowie Szkolnego Koła Cukierniczego przygotowali pyszne kremówki, zaś wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zadbali o stoisko, gdzie można było je zakupić. Kremówki stały się nie tylko ucztą dla podniebienia, ale także darem serca. Na rzecz podopiecznych fundacji przekazaliśmy 327zł.

Przypatrując się Osobie świętego Jana Pawła II możemy śmiało powiedzieć, że promieniował Bożym Ojcostwem. Chciał być blisko ludzi i ich codziennych spraw. Przytulał dzieci. Upodobał sobie ludzi ubogich, chorych i cierpiących. Przebaczył swemu zamachowcy. Pragnął, by każdy człowiek poczuł Bożą miłość i umiał dawać ją innym. Zachęcał: „Stawajcie się wiarygodnymi świadkami miłości Ojca! Postępujcie tak, aby można ją było dostrzec w waszych wyborach i postawach, w waszym stosunku do innych ludzi”.

Niech Ojcostwo Boga promieniuje i zmienia nasze życie.

Aktualności

Informujemy, że w dniu 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się KONKURS KELNERSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Uczniowie będą mieli do wykonania: nakrycie stołu dla dwóch gości według wylosowanego menu napój blenderowany w dwóch porcjach w kategorii " Long drink " kawę cappuccino w dwóch porcjach Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału u pani Marty Fejkiel. Termin zgłoszenia upływa 25 listopada. Szczegółowe informacje w regulaminie ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820