Zapraszamy na kursy współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów i uczennic Technikum i ZSZ/Branżowej Szkoły I stopnia - język angielski branżowy, Technikum klasy II, III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej/Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz:

Warsztaty sushi, Nowe trendy kulinarne w Polsce i na świecie, Kuchnia fusion, Cetering dietetyczny, Kurs kelnerski

oraz w zawodzie kelner:

Kurs barmański, Kurs baristyczny i Kurs sommelierski

dla nauczycieli - Kurs sommelierski

Rekrutacja trwa od 11 stycznia 2019 r. do 21 stycznia 2019 r.

Formularz rekrutacyjny można odebrać w Biurze Projektu (sekretariat ZSGH). 

Więcej informacji w zakładce Projekty UE - Program poprawy jakości kształcenia zawodowego oraz na tablicy ogłoszeń.

jpdwa006W tradycję naszej szkoły wpisuje się pamięć o św. Janie Pawle II. Tym artykułem podsumujmy nasze tegoroczne działania. Zachęceni hasłem XVIII Dnia Papieskiego, w sposób szczególny pochyliliśmy się nad słowami o „Promieniowaniu Ojcostwa”. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali, w koszyczkach przyozdobionych barwami papieskimi, karteczki z cytatami zaczerpniętymi z nauczania naszego świętego Rodaka.

Każdy nauczyciel i każdy uczeń mógł wylosować jedną z myśli i pozwolić sobie na chwilę zadumy… W niedzielne popołudnie myśli św. Jana Pawła II trafiły również do kuracjuszy i mieszkańców Iwonicza-Zdroju.

Ciekawą interpretację słów św. Jana Pawła II przedstawili uczniowie specjalnego ośrodka. Dzięki umiejętnościom aktorskim, wokalnym i tanecznym ukazali Boga, jako miłosiernego Ojca, który przebacza i kocha nie za coś, ale pomimo wszystko… takiego, któremu można zaśpiewać, a nawet „wytańczyć” Ojcze, prowadź mnie, wola Twa niech dzieje się… To wyjątkowe przedstawienie mogli wieczorem obejrzeć również mieszkańcy internatu. Natomiast pomysłowość i zdolności plastyczne pozwoliły wychowankom na wykonanie pięknych prac konkursowych - medali dla „Najwspanialszego Ojca”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Ludmiły Grzegorczyk oraz księdza proboszcza Bogdana Nitki.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Weronika Alberska, Łukasz Boczar

II miejsce: Bernadetta Kudrak, Karol Zubel

III miejsce: Aleksandra Wyskiel, Michał Fiejdasz

Wyróżnienie: Anna Kuliga, Dorota Turczyńska, Justyna Woźniak, Andrzej Warzocha.

Serdecznie gratulujemy!

Ważnym wymiarem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniężna prowadzona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nie pozostaliśmy obojętni na to wezwanie. Członkowie Szkolnego Koła Cukierniczego przygotowali pyszne kremówki, zaś wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zadbali o stoisko, gdzie można było je zakupić. Kremówki stały się nie tylko ucztą dla podniebienia, ale także darem serca. Na rzecz podopiecznych fundacji przekazaliśmy 327zł.

Przypatrując się Osobie świętego Jana Pawła II możemy śmiało powiedzieć, że promieniował Bożym Ojcostwem. Chciał być blisko ludzi i ich codziennych spraw. Przytulał dzieci. Upodobał sobie ludzi ubogich, chorych i cierpiących. Przebaczył swemu zamachowcy. Pragnął, by każdy człowiek poczuł Bożą miłość i umiał dawać ją innym. Zachęcał: „Stawajcie się wiarygodnymi świadkami miłości Ojca! Postępujcie tak, aby można ją było dostrzec w waszych wyborach i postawach, w waszym stosunku do innych ludzi”.

Niech Ojcostwo Boga promieniuje i zmienia nasze życie.

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820