kopriv02W ostatnią sobotę naszego pobytu w Bułgarii wybraliśmy się wraz włoską grupą stażystów na wycieczkę do oddalonej od Sofii o ok. 110 km Kopriwszticy. Pani Diana z Bulgaria Gateway powitała nas i opowiadała o miejscach, które będziemy zwiedzać.

Podróż, która trwała ok 2 godzin część z nas wykorzystała na sen i regenerację, inni podziwiali krajobrazy za oknem autokaru.
Po dotarciu na miejsce, otrzymaliśmy bilety wstępu do budynków, które mieliśmy w planie zwiedzać. Kopriwsztica to miasto-skansen i jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. To właśnie tutaj padły pierwsze strzały i rozpoczęło się antytureckie powstanie kwietniowe.
Naszą uwagę zwróciły kolorowe, urokliwe uliczki i budynki, które zamieszkiwali słynni pisarze. Zobaczyliśmy wnętrza z tamtej epoki i mogliśmy wczuć się w klimat minionych czasów. Wszystkie budynki są bardzo dobrze zachowane, jedne z nich zaskoczyły nas bardzo niskimi sufitami, inne tym, że wyglądały niczym niewielkie dworki. Była to z pewnością nie tylko uczta dla oczu ale też lekcja historii.

Aktualności

Społeczność szkolna docenia starania uczniów promujących Gastronomik w środowisku lokalnym. W konkursie „Zareklamuj własną...szkołę” wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ZSGH. Spośród najbardziej zaangażowanych w promocję i najbardziej przekonujących, szkolne jury wyłoniło zwycięzców.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820