Dzień Rodziny w naszym ośrodku

Dzień Rodziny to jedno z najpiękniejszych świąt – pełne serdecznych życzeń i wzruszeń. Z tej okazji wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iwoniczu-Zdroju przygotowali dla swoich rodziców, opiekunów oraz dyrekcji i nauczycieli uroczyste spotkanie. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz gminy Iwonicz – Zdrój pan Grzegorz Nieradka, ksiądz proboszcz Bogdan Nitka, pani Zuzanna Wojtoń – dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rymanowie wraz z wychowawcami i podopiecznymi.

W koncercie życzeń prowadzonym przez znanych wszystkim prezenterów telewizyjnych – uroczą Paulinę Sykut-Jeżynę/Kamilę Zajdel i przystojnego Krzysztofa Ibisza/Patryka Smolenia wystąpili światowej sławy wykonawcy i zespoły, m.in. wybitne trio tenorów: Plácido Domingo/Karol Carrella, José Carreras/Maciek Opatecki oraz Luciano Pavarotti/Janek Janiszkiewicz w utworze „O sole mio” i zespół Feel z piosenką „Rodzinka.pl”. Wiele wzruszeń i łez dostarczyła  publiczności Violetta Villas/Zosia Penar, która wspomnieniami powracała do dzieciństwa w piosence „List do mamy”. Na długo w naszej pamięci zostaną wykonania utworów „Matczyne ręce” Klary Wolanin, „Kocham Cię…” Mileny Kogut z chórkiem a także piosenka finałowa Danuty Rinn (Emilii Hermanowicz) i Bogdana Czyżewskiego/Mateusza Kandefera wykonana z wszystkimi wychowankami ośrodka, którzy złożyli gościom muzyczne życzenia:

„Wszystkiego najlepszego,

Radości, szczęścia moc,

Słoneczka wesołego,

Snów pięknych co noc!

Śpiewając, idź przez życie,

Rozkwitaj jak ten kwiat

Przy dobrym apetycie

I w zdrowiu sto lat!”

Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kwieciste upominki dla rodzinki”:

I miejsce otrzymali: Julka Klimko, Patrycja Boczar, Max Zborowski i Maciej Opatecki

II miejsce zajęła Kamila Zajdel

III miejsce przypadło: Milenie Kogut, Klarze Wolanin i Jankowi Janiszkiewiczowi

Ponadto jury postanowiło wyróżnić: Emilię Hermanowicz, Zofię Penar, Olgę Wolanin, Karola Carrellę, Mateusza Kandefera, Kacpra Kandefera, Fabiana Najsarka, Patryka Smolenia i Mateusza Wronowskiego.

Prace można obejrzeć na jadalni w internacie.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na obiad i słodki deser, który przygotowali nauczyciele zawodu razem z uczniami. Dziękujemy również za profesjonalną obsługę przyjęcia.

Wszyscy rodzice i goście otrzymali w prezencie piernikowe serca a wychowankowie ośrodka zostali obdarowani upominkami, które ufundował wieloletni sponsor – pan Rafał Szczepański, za co z serca dziękujemy!