„The Chosen”- WYBRANI

To wyjątkowe hasło towarzyszyło społeczności naszej szkoły podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, które odbywały się w dniach 13-14 marca.

Rozważania prowadził ks. Piotr Prach – sanocki wikariusz. Na początku obejrzeliśmy film, którego tytuł był hasłem przewodnim rekolekcji. Ukazywał on niezwykłe relacje, jakie nawiązywał Pan Jezus ze swoimi uczniami i towarzyszami podczas swojej działalności. Jak podkreślał ksiądz rekolekcjonista relacje międzyludzkie i nasze więzi z Panem Bogiem są niezwykle ważne i powinniśmy o nie wyjątkowo dbać, a zwłaszcza w dobie cyfryzacji i wszechobecnych komunikatorów społecznych. Pierwszy dzień zamykała celebracja Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w Iwoniczu-Zdroju.

Wprowadzeniem do drugiego dnia rekolekcyjnych rozważań była pantomima pod tytułem „Krzesło grzechu”, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Filarem tego dnia były dwa sakramenty: spowiedź i Eucharystia. Ksiądz Piotr ukazał je, jako drogę do naprawy i zacieśniania naszych więzi z drugim człowiekiem i Panem Bogiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do owocnego przeżycia tego świętego czasu. Ufamy, że umocnieni Bożym błogosławieństwem, będziemy umieli pogłębiać i pielęgnować wzajemne relacje.