Dzień przedsiębiorczości 2024

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. I Edycja projektu w tym roku odbyła się 20 marca 2024 r., a oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor szkoły, pan Jan Barsznica.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch panelach, przeprowadzonych przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto grupa 12 uczniów w  godzinach lekcyjnych miała okazję odbyć jednodniową praktykę w wybranym przez siebie miejscu pracy. Uczniowie naszej szkoły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybierali miejsca pracy, w których w przyszłości widzieliby się w roli pracowników.

Warto zaznaczyć, że rok 2024 został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej. W tym roku przypada 5 setnych rocznic: uchwalenie reform gospodarczych Premiera Władysława Grabskiego, rocznica powstania Banku Polskiego i BGK, rocznica ustanowienia polskiego złotego oraz rocznica wydania książki Janusza Korczaka „Bankructwo Małego Dżeka”, która uczyła dzieci o wartości pieniądza. 

W związku z tym w naszej szkole zaplanowano szereg działań, które będą odbywać się pod hasłem  „Ekonomia – rozumieć, by świadomie decydować”.

Już dzisiaj zapraszamy na II edycje Dnia Przedsiębiorczości, która odbędzie się w 2025 r.