Budujemy „Cywilizację Życia”

Październik w naszej szkole obfitował w wiele wydarzeń związanych z życiem i działalnością Świętego Jana Pawła II. Ich myślą przewodnią było hasło tegorocznego XXIII Dnia Papieskiego: „Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki „Evangelium Vitae”, w  której papież przypomniał o wielkiej wartości i nienaruszalności każdego ludzkiego życia.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozdawali karteczki z cytatami zaczerpniętymi z nauczania Jana Pawła II. Dzięki temu każdy miał możliwość osobistej refleksji nad wylosowanym słowem.

Uczniowie naszego ośrodka przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali zarówno szkolnej społeczności, jak i mieszkańcom internatu. Przytaczając wypowiedzi i fakty z życia papieża Polaka (wykazując się przy tym umiejętnościami aktorskimi, wokalnymi i tanecznymi, czego im serdecznie gratulujemy!) zaakcentowali, że każdy człowiek jest ważny i potrzebny. Podkreślili, że cywilizację życia możemy i powinniśmy budować na co dzień poprzez drobne gesty życzliwości.

Zachwyt nad życiem wychowankowie SOSW wyrazili również poprzez wykonanie prac plastycznych, za które otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora Jana Barsznicy oraz księdza proboszcza Bogdana Nitki. Prace można zobaczyć w stołówce internatu. Zapraszamy…

Jak przystało na szkołę gastronomiczną, naszym działaniom towarzyszyły pyszne kremówki, które w tym roku przygotowali uczniowie klasy II szkoły branżowej i klasy III technikum. Tradycyjnie, były one nie tylko nawiązaniem do „maturalnych” wspomnień św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim „cegiełką” w budowaniu „cywilizacji życia”. Dochód z ich sprzedaży, czyli 505,65zł., pomoże nam wywołać uśmiech na twarzach osób, które potrzebują naszego wsparcia.

Pragnienie budowania cywilizacji życia zawierzyliśmy również Panu Bogu. Podczas wspólnej Mszy świętej modliliśmy się w intencji całej naszej szkolnej społeczności, a w sposób szczególny polecaliśmy Tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Nasze podsumowanie kończymy fragmentem pięknej piosenki wykonanej przez młodych artystów. Niech będzie dla nas wszystkich motywacją do czerpania radości z życia i czynienia dobra.

Życie jest piękne, choć to jedno tylko masz.

Życie jest piękne, daj mu szansę póki trwa.

To nie prawda, że nikt nie czeka na twe ręce.

To nie prawda, że nic nie zdarzy się więcej.

Bądź jak ptak, co wolny jest.

Bądź jak ptak, życia nie bój się!