W słońcu Andaluzji

W trakcie odbywania naszego stażu zawodowego „W poszukiwaniu smaku”, który realizowany jest w ramach projektu Erasmus+, nie tylko doskonalimy i zdobywamy nowe umiejętności zawodowe w naszych miejscach pracy. Podczas wycieczek organizowanych w czasie wolnym, poznajemy również kulturę oraz zabytki Andaluzji, i oczywiście, odpoczywamy. Odbyliśmy wycieczkę do Rondy, przeszliśmy Caminito del Rey, ale to nie wszystko. Zwiedziliśmy również klimatyczną starówkę Malagi- spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami, poznaliśmy historię katedry oraz odwiedziliśmy port. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupowych szaleństw, a na koniec sprawdziliśmy czy na plaży w Maladze, odpoczywa się równie dobrze jak w Terromolinos.

Bardzo ciekawym miejscem był zabytkowy zamek Colomares, który został zadedykowany Krzysztofowi Kolumbowi. Budowla została wniesiona pod koniec XX wieku z użyciem wszystkich stylów architektonicznych obecnych w hiszpańskiej kulturze. Ten oryginalny pomnik robi wrażenie, tak jak i przepiękne widoki, które można podziwiać z zamkowego wzgórza.

W wolnych chwilach staramy się korzystać z pięknej pogody, odpoczywamy w hotelowym basenie, korzystamy z uroków plażowania, podziwiamy egzotyczną dla nas przyrodę i przepiękne wschody i zachody słońca. Czas naszego pobytu w słonecznej Hiszpanii dobiega końca, jutro czeka nas podróż do kraju, na pewno będziemy milo wspominać nasz staż.