Rodzina na dobre i na złe

Dzień Rodziny to szczególne święto zarówno dla rodziców, jak i dzieci, to dzień pełen wzruszeń, radości i słodkości. U nas takim rodzinnym czasem był dzień 7 czerwca. Wtedy to w naszym ośrodku gościliśmy Rodziców naszych wychowanków oraz zaproszonych gości, a wśród nich księdza proboszcza Bogdana Nitkę, księdza Pawła, pracującego w naszej szkole, panią Karolinę z Domu Pomocy Społecznej Ojców Bonifratrów w Iwoniczu a także wychowanków wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionego ośrodka w Rymanowie. Wszystkich zebranych serdecznie powitał pan dyrektor Jan Barsznica, który podkreślił ważną rolę rodziny w życiu każdego z nas.

W programie artystycznym przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazły się: scenka rodzinna pod hasłem „Rodzina na dobre i na złe”, piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców oraz układ taneczny. Niespodzianką był z pewnością konkurs na znajomość przedmiotów typowo męskich dla mamy i typowo damskich dla taty. W tej roli świetnie poradzili sobie: mama Mileny i tata Patrycji. Gratulujemy!!!

Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie pod hasłem „Zaprojektuj koszulkę dla swojej rodziny”. Za najciekawsze jury uznało prace Maxa Zborowskiego, Julii Klimko i Mileny Kogut.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i pieczone kiełbaski a każde dziecko obdarowało swoich rodziców upominkiem, uściskami i podziękowaniami:

KOCHANI RODZICE!

Dziękujemy, że znosicie to, czego nie sposób znieść,

że robicie coś z niczego,

że dajecie, mając puste kieszenie,

że wybaczacie, choć czasem nie chcemy przepraszać,

że kochacie, gdy kochać się nie daje,

że nas wychowujecie i to Wam się udaje.

Było to niezapomniane spotkanie, pełne pozytywnych emocji.

Dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice za obecność.