Pożegnanie w internacie

Basia, Olga i Marysia – trzy wychowanki, które rozstają się z nami w tym roku, ponieważ są już absolwentkami szkoły. Z tej okazji młodsze koleżanki pod opieką wychowawców, przygotowały dla nich uroczysty wieczór z dedykacjami muzycznymi, życzeniami i wspomnieniami a pani kierownik Bożena Niziołek wręczyła dziewczętom pamiątkowe laurki i upominki. Każda z absolwentek jest osobą wyjątkową, a oto dowody:)

BASIA – nasza miła często w drodze do szkoły błądziła a to u fryzjera włosy farbowała, lekarzy różnych odwiedzała, a innym razem po świecie podróżowała. Ale jak już się w internacie pojawiła to ideałem piękna była, maseczki na twarz nakładała, zalotkę do rzęs stosowała, fryzury przeróżne układała. W szafie się niekiedy ukryła i wychowawców wtedy straszyła. Zawsze uśmiechnięta, kolorowo ubrana – tak nasza Basia zostanie zapamiętana.

OLGA – za spokojem i nieśmiałością czai się bardzo konkretna i uparta kobieta. Lubi spacery z koleżankami. Iwonicz-Zdrój przemierzyła już wzdłuż i wszerz. Najlepsza koleżanka „Goździkowej”, wspaniała aktorka w roli „Nowakowej”. Uwielbia robienie zdjęć i pozowanie do nich, zwłaszcza z przyjaciółkami i koniecznie z przyrodą w tle. Zgromadziła niezłą kolekcję i prowadzi swoją kronikę fotograficzną. Mistrzyni kruchych ciasteczek i innych słodkich wypieków.

MARYSIA – dziewczyna o wielkim uroku osobistym, wabiącym dużą ilość osób, które nie mogą bez niej żyć. Lubi otaczać się dobrym towarzystwem. Potrafi pięknie zdrobnić każde imię. Jest energiczna i stanowcza. Sześć lat zgłębiała tajniki gastronomii, zarówno od strony kuchni, jak i cukierni. Cały Iwonicz-Zdrój zna jak własną kieszeń, bo spacerowała codziennie, bez względu na pogodę. Świetna aktorka na małej scenie. Na internackim zmywaku posprząta, jak nikt inny.

Podczas kolacji nie zabrakło wzruszeń, zabawnych opowieści i dzielenia się planami na przyszłość. Absolwentki pięknie podziękowały pani kierownik i wychowawcom za opiekę, dobre rady, życzliwość i serce. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu, dziękując za przeżyty wspólnie rok i wręczając piękny, słonecznikowy bukiet kwiatów.

Basiu, Olgo i Marysiu mówimy Wam do widzenia i życzymy marzeń spełnienia!