Wielkanoc w internacie

Trwając w świątecznej atmosferze, przesyłamy z internatu trochę wielkanocnego klimatu. Uroczyste spotkanie wielkanocne odbyło się we wtorek przed świętami. W klimat męki i zmartwychwstania Jezusa wprowadziła nas inscenizacja pod tytułem „Zatrzymaj się współczesny człowieku”. W rolę współczesnego człowieka, zagubionego, samotnego, zniewolonego różnymi nałogami, wierzącego w magię i horoskopy wcielił się Szymon Rzepka. Na swej drodze spotyka Boga, dowiaduje się, że Bóg kocha go mimo wszystko, przeżywa nawrócenie i doświadcza pokoju serca. Spróbujmy w tym świątecznym czasie również i my odnaleźć  Zmartwychwstałego Jezusa  i na nowo uwierzyć w Jego miłość do nas.

W dalszej części spotkania wręczono nagrody w dwóch wielkanocnych konkursach. W pierwszym dotyczącym tradycyjnych polskich potraw wielkanocnych zwyciężyła Maja Wójcik, II miejsce zajęła Diana Izdebska, a III Szymon Rzepka. Natomiast w konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną  laureatami zostali: Patrycja Boczar, Anna Cwynar, Milena Kogut i Kamil Walczyk. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w obu konkursach.

Na zakończenie zasiedliśmy wspólnie przy świątecznym stole, by podzielić się jajkiem, skosztować wielkanocnych potraw a przede wszystkim, by ZATRZYMAĆ SIĘ  na chwilę i w koleżance, koledze na nowo zobaczyć CZŁOWIEKA…