Zwiedzamy Portugalię

Po tygodniu ciężkiej pracy, uczniowie odbywający staż w Portugalii w ramach projektu „W poszukiwaniu smaku” Erasmus +, mogli odpocząć podczas wycieczki. Pierwszym punktem wyprawy było pielgrzymkowe miasteczko Fatima, gdzie w 1917 roku miały miejsce słynne objawienia maryjne – trójce pastuszków, Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, ukazała się postać Pięknej Pani. W miejscu objawień wybudowano ogromny kompleks religijny – mogliśmy podziwiać Bazylikę Nossa Senhora do Rosário, wielki kościół, rozległy plac oraz kapliczkę, którą poleciła wybudować Maryja. 

Chwilę odpoczynku mieliśmy w jednym z najpiękniejszych nadmorskich miasteczek portugalskiego „Costa de Prata”, czyli Srebrnego Wybrzeża w Nazare, gdzie  mogliśmy zobaczyć, jak potężny jest Ocean Atlantycki. Nazare jest rajem dla surferów, którzy wykorzystują ogromne fale.

Następne było Obidos – malutkie średniowieczne miasteczko, w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam piękny, wzniesiony w XII wieku zamek, który wraz z murami obronnymi stał się na przestrzeni wieków integralną częścią tej miejscowości. Kilka lat temu został uznany jako jeden z Siedmiu Cudów Portugalii. 

Po spacerze wąskimi uliczkami Obidos, wróciliśmy do Lizbony, do naszego doskonale położonego hostelu The Red Jedi.