Czytasz? Czytam! A Ty?

O tym, że czytanie jest modne i ma same zalety nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy nas fakt, że będziemy mogli wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelniczym i zakupić „perełki” wydawnicze do naszej szkolnej biblioteki.

Już po raz drugi nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Zasadniczym celem programu jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu rozpocznie się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Na jej podstawie zostaną zakupione do biblioteki szkolnej nowości wydawnicze, w tym:  książki i audiobooki.