W drodze po marzenia

„Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga trochę więcej czasu” – takimi słowami można podsumować treść spotkania z naszym gościem panem Łukaszem Łagożnym, który jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia zdobył całą Koronę Ziemi oraz stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest. Odwiedził wszystkie kontynenty świata, jest alpinistą, himalaistą, triathlonistą, a także biegaczem ultra. Taki wachlarz dokonań jest dla niejednego onieśmielający i wzbudza ciekawość, jak w ogóle możliwe do realizacji są te osiągnięcia.

Nasz gość rozpoczął spotkanie od stwierdzenia, że to co jest w sferze naszych marzeń, jest również możliwe do spełnienia, warunkiem jest MOTYWACJA. To dzięki niej potrafimy określić swój cel i konsekwentnie do niego dążyć. Dowodem na autentyczność tych słów była relacja wideo, którą obejrzeliśmy z zapartym tchem, słuchając jednocześnie opowiadań pana Łukasza. Mieliśmy możliwość ,,namacalnie” przenieść się do Base Camp – bazy wyprawowej, dzięki przyniesionemu przez naszego gościa sprzętowi – odzieży, czekanom, uprzęży, lonży, detektorowi lawinowemu czy okularom lodowcowym.

Słuchając słów pana Łukasza można zdać sobie sprawę, że warto realizować swoje marzenia, nie odkładać ich na „półkę”, ważne, by nie ustawać w dążeniu do celu. Życzymy, by każda wyprawa należała do pomyślnych, wielu szczęśliwych wyjść i powrotów.