Gastronomik z „Paczką” 

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną, jaką jest „Szlachetna paczka”. Jak co roku zbieraliśmy potrzebne produkty i przygotowywaliśmy smaczny poczęstunek na „weekend cudów”. Udział w tegorocznej edycji był dla nas wyjątkowy – zadebiutowaliśmy w roli darczyńcy dla konkretnej rodziny z okolic Krosna. Przygotowaliśmy paczkę dla rodziny: pani Ani, jej męża i trzech małych córeczek. Dwie z nich – bliźniaczki – urodziły się jako wcześniaki, stąd borykają się z wieloma problemami rozwojowymi i zdrowotnymi, a cała rodzina potrzebuje wsparcia.

Czujemy ogromną radość, że udało nam się skompletować wszystkie potrzebne artykuły, a także zakupić drobne upominki zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję: przyniesienie potrzebnych artykułów, wsparcie finansowe akcji oraz życzliwość, uśmiech i dobre słowo, które były niezwykle ważnym elementem w realizacji tego przedsięwzięcia.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali poczęstunek na finał akcji. Panie Małgorzata Buczek i Małgorzata Zajdel wraz z niezawodnym Szkolnym Kołem Cukierniczym upiekły pyszne ciasto, natomiast uczniowie klasy 1BC – z panią Ewą Litarowicz i panem Krzysztofem Stasikiem ugotowali ponad 20 litrów żurku.

Ufamy, że pomagając sprawiamy radość oraz dodajemy sił i odwagi do pokonywania trudności. Jednocześnie mamy nadzieję, że okazane dobro powróci do wszystkich darczyńców, czego gorąco życzymy.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 

(koordynatorzy akcji w ZSGH)

Poniżej prezentujemy fragment wiadomości, która sprawiła nam wielką radość, a którą otrzymaliśmy mailowo od wolontariusza opiekującego się „naszą” rodziną:

„Drogi Darczyńco, dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki: 

Pani Ania była szczerze wzruszona otrzymanymi paczkami. Trudno jej było wyrazić wdzięczność od razu z powodu tzw. „guli” w gardle – ale jak już ją przełknęła, to nie mogła się nadziękować za pomoc i wsparcie. Była bardzo mile zaskoczona ilością i jakością dostarczonych paczek. Były starannie opakowane w świąteczne dekoracje. Panu Dawidowi najbardziej spodobały się buty. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów – nieśmiało, ale z wielkim uśmiechem przytulały się do podarowanych misiów, piszczały z radości widząc przeznaczone dla nich zabawki i książeczki.

Słowo od Wolontariusza: 

Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą pomoc!!

Życzę spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2023 Roku dla wszystkich, którzy pomagali w utworzeniu tej paczki.

Dobrze, że jesteś!

Zespół Szlachetnej Paczki”