Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Zadaniem wszystkich klas było założenie ubrań w kolorach nawiązujących do flagi wylosowanego kraju europejskiego oraz ułożenie krótkiego wiersza promującego naukę języków obcych. Prawie każda klasa wykazała się kreatywnością i pomysłowością w realizacji zadań konkursowych. Niektórzy nawet przygotowali jeszcze dodatkowo zdjęcia i informacje, np. na temat stolicy wylosowanego kraju i wykorzystali je podczas swojej prezentacji.

W tym dniu uczniowie wzięli udział w innych niż zazwyczaj lekcjach języków obcych. Na zajęciach z języka angielskiego i języka niemieckiego było więcej zabaw, gier, quizów i piosenek. Uczniowie poznawali flagi państw europejskich, ciekawe miejsca, łamali języki, powtarzając łamańce językowe oraz zapoznawali się z prostymi przysłowiami i pozdrowieniami w różnych językach.  Uczniowie zwrócili także uwagę na korzyści płynące z nauki języków.

Europejski Dzień Języków był świetną okazją do promowania wiedzy na temat różnorodności językowej i kulturowej Europy. Mamy również nadzieję, że zachęcił naszych uczniów do nauki języków, ponieważ ich znajomość będzie im niezbędna w przyszłości.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zadań konkursowych i  zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

I miejsce – klasa III BS (nagroda – „bon na niepytanie”)

II miejsce – klasa I BC

III miejsce – klasa IV TŻC

Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w organizację tego dnia w naszej szkole, otrzymają dodatkowe punkty z zachowania od wychowawcy klasowego.

Gratulujemy najlepszym klasom!

Języki obce to super sprawa,

Nawet z obcym się dogada.

Gdy w innym kraju z mapy nie możesz się odczytać,

O drogę obcego możesz zapytać.

Chociaż czas szybciutko umyka,

nigdy nie jest za późno, by nauczyć się obcego języka.

Gdy języków zna się wiele,

można spełniać swoje cele.

Nauka to potęgi klucz

więc Ty się ze mną też ucz!

(kl. III BS)