Pożegnanie emerytów

Ten rok szkolny był ostatnim rokiem pracy zawodowej dla pani wicedyrektor Ludmiły Grzegorczyk i kolegi Witolda Turowskiego. 1 lipca pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę nauczycieli, którzy swoje życie zawodowe związali z naszą szkołą. Pani dyrektor Ludmiła Grzegorczyk jest absolwentką ZSGH, po ukończeniu szkoły wróciła do nas jako nauczyciel i przepracowała w „Gastronomiku” 40 lat. Była nauczycielem zawodu, pełniła funkcję kierownika kształcenia praktycznego, a od 2007 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora. Dewizą jej pracy są słowa: dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest. Na co dzień doświadczaliśmy Jej życzliwości, wyrozumiałości i otwartego serca.
Witold Turowski związany jest z naszą szkołą od 1993 roku, był nauczycielem geografii i edukacji dla bezpieczeństwa, pracował również jako wychowawca w internacie ZSGH. Przez lata, jako opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, propagował tę piękną ideę, uczył młodzież wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Szczególny nacisk kładł na zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, wielokrotnie przygotowywał młodzież do zawodów w tej dziedzinie. Sukcesy odnosił również z młodzieżą z SOSW w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
Pożegnania są najtrudniejsze, bo trudno żegnać się z ludźmi, z którymi przebyło się tyle dróg….. Dziękujemy Wam za lata wspólnej pracy, za wszystkie rady, dobre serce, życzliwość, mądrość, wsparcie. Życzymy Wam, aby nowy etap w Waszym życiu był idealnym momentem na zwolnienie tempa życia, odpoczynek, relaks przy filiżance kawy lub herbaty, byście w pełnym zdrowiu mogli korzystać z piękna świata i zrealizować te marzenia i cele, na które wcześniej zabrakło czasu.