„ZSGH IWONICZ ZDRÓJ –  NIEBIESKO
DLA AUTYZMU”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada co roku 2 kwietnia. Nasza szkoła już w piątek włączyła się w obchody dnia osób z autyzmem.
Solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem oraz Zespołem Aspergera, pamiętając, że to kolor niebieski jest motywem przewodnim – w szkole było naprawdę niebiesko.
Inspiracją do działania był konkurs „Na najpiękniejszą niebieską klasę”, organizowany przez nauczycieli współorganizujących proces kształcenia uczniów i psychologa szkolnego. Uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zadbali o piękny wystrój klasopracowni, biblioteki oraz niebieski element garderoby.
W Szkolnym Centrum Edukacyjnym, na korytarzach i w salach lekcyjnych oraz w internacie pojawiły się tematyczne gazetki, dekoracje i prezentacja multimedialna, wyświetlana w holu głównym szkoły. Takie działania miały na celu podnieść świadomość naszych uczniów na temat autyzmu, uwrażliwić na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych żyjących wśród nas. Nauczyć akceptacji i zrozumienia bazując na wiedzy i odstępując od wielu mitów, jakie wyrysowało społeczeństwo.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie niebieskich słodkości, które były nagrodą główną dla zwycięskich klas w konkursie.

Szczególne podziękowania dla pań: Małgorzaty Zajdel, Ireny Ząbkiewicz, Moniki Frączkiewicz oraz uczniów z klasy 2BS. Uczniowie z nauczycielami wykonali :
• tort bezowy,
• czekoladowe muffiny z niebieskim kremem,
• szafirowe galaretki z bitą śmietaną,
• błękitne beziki z kremem mascarpone,
• lizaki bezowe
• ciasto „śmietanowiec” z niebieskimi dodatkami,
Dziękujemy wszystkim klasom, które zgłosiły się do konkursu i włączyły się w akcję.