Wielkanoc w internacie

Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy i do których szczególnie się przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Do takich dni należą na pewno Święta Wielkanocne. Również w internacie starannie się do nich przygotowaliśmy. Zarówno poprzez udział w poniedziałkowym nabożeństwie drogi krzyżowej, jak i świąteczne dekoracje, potrawy a przede wszystkim program artystyczny zatytułowany „Moja księga życia”, który młodzież zaprezentowała we wtorek podczas uroczystego wielkanocnego spotkania. Na tle przejmującej muzyki zobaczyliśmy kilka ważnych scen z życia Jezusa, uświadomiliśmy sobie również, że każdy z nas pisze swoją księgę. Każdy dzień jest, jak kolejna karta. Pomyśl, czym je wypełniasz??? Jaka jest twoja historia??? Czy podejmujesz Chrystusowe wezwanie do świętości??? On jest z Tobą!!! Uwierz i Zaufaj!!!

Podczas spotkania rozdano dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu na „Najpiękniejszą wielkanocną ozdobę”: I miejsce zdobyła Klara Wolanin, II Zuzanna Łukawska i III Anna Sroka i Kamil Walczyk. Wyróżnienia otrzymali: Sara Kindelska, Julia Klimko, Patrycja Boczar, Barbara Klatka oraz Michał Szala. Serdecznie gratulujemy!!!

Na zakończenie przesyłamy z internatu świąteczne życzenia. Tym razem w formie wiersza, którym Pani Kierownik Bożena Niziołek podzieliła się z nami podczas spotkania:  

Niedługo drobne fiołki w trawie z tęsknotą oczy w niebo wzniosą,

by dało ciepło im, łaskawie, a szron ustąpił miejsca rosom.

Wiosna zaspana i zmarznięta sobotni ranek wita chłodem;

niech więc ogrzeje nas po Świętach, ubierze drzewa w listki młode.

Mimo, że aura tak bezbarwna, zaranie dnia pochwalił rudzik.

Spróbuj zwyczajnie, bez grymasu, uśmiechnąć się choć raz do ludzi.

Zieleni w sercach, jak rzeżucha, tak jak pisanki barwnych myśli;

miłość niech tętni – jej posłuchaj… Nadziei, słońca życzę Wszystkim.

Radosnego świętowania!!!