Z cyklu Cztery Pory Roku – Jesień

Już od kilku lat w ramach cyklu Cztery Pory Roku prezentujemy prace plastyczne wykonane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Mija właśnie jesień, więc czas by pokazać, co robiliśmy przez trzy ostatnie miesiące.

We wrześniu poznaliśmy ciekawą historię  Vashti – dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób nauczycielka przekonała Vashti, że potrafi malować, obejrzyjcie filmik, może i Was zainspiruje, nam w każdym razie dodał otuchy:) https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ

Tuż po wakacjach podśpiewywaliśmy „a nam jest szkoda lata” i wspominaliśmy, tworząc ramki na zdjęcia, biedronki, motyle, ukwiecone łąki, słoneczniki, morskie opowieści a dla chłopców na Dzień Chłopaka breloczki do kluczy:

W październiku wykonaliśmy kosze pełne jesiennych darów, lampiony z liści, las w słoikach, parasole wyklejane plasteliną, jesienne mandale, kolorowe drzewa, kartki z życzeniami dla naszych nauczycieli i ułożyliśmy piosenkę:

Pracowity był również listopad. Dzięki temu mamy etui na telefony oraz prace związane z Polską i polskimi tradycjami: kotyliony, uprawiane w Polsce owoce i warzywa, andrzejkowe koty i smoki, które robiliśmy zainspirowani legendą o Smoku Wawelskim:

Teraz zabraliśmy się za świąteczne ozdoby, ale o tym już następnym razem…