„CZAS TO MIŁOŚĆ”

W związku z beatyfikacją i ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – roku 2021 rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szkolnym Centrum Edukacyjnym została przygotowana wystawa pt. „Czas to miłość”. Uroczystego otwarcia dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i św. Iwona w Iwoniczu-Zdroju – ks. Bogdan Nitka.

W swoim wystąpieniu ks. proboszcz  zwrócił uwagę, że Bohater wystawy wpisał się w historię Polski jako Prymas Tysiąclecia. Jest niewątpliwie znaczącą i wybitną postacią polskiego Kościoła. Jego życie, działalność i twórczość miały wpływ na polską historię, duchowość i myśl społeczno-polityczną XX wieku.

Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna, przybliżająca postać bł. Stefana Wyszyńskiego, na podstawie, której został przeprowadzony quiz. Każdy mógł wylosować pytanie, a prawidłowa odpowiedź została „słodko” nagrodzona.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali również cytaty zaczerpnięte z nauk ks. Wyszyńskiego.

W powstanie wystawy zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Klaudia Drozd z klasy IIBS, która specjalnie na tę okazję wykonała piękny portret kard. Wyszyńskiego oraz napisała wiersz nawiązujący do Jego Społecznej Krucjaty Miłości.

Podsumowania wystawy dokonał dyrektor szkoły, pan Jan Barsznica, życząc wszystkim, aby błogosławiony był wzorem i autorytetem, od którego  będziemy czerpać wskazówki i drogowskazy życiowe.

Wystawa, w okrojonej formie, będzie towarzyszyła naszej szkolnej społeczności do końca 2021r. Każda klasa będzie miała możliwość uczestniczenia w lekcji, podczas której będzie mogła obejrzeć wystawę oraz filmy przybliżające postać naszego wielkiego Rodaka.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką w Krośnie, która udostępniła nam swoje zbiory.

Dziękujemy uczennicom: Emilii Wójcik, Zuzannie Graboń, Oliwii Nowak za zaangażowanie w uroczyste otwarcie wystawy.