Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie – wyzwanie zrealizowane!

Maj w naszej szkole jest wyjątkowym miesiącem. Jest czasem pożegnania z absolwentami i trzymania kciuków za maturzystów… Wielu uczniów odbywa miesięczne praktyki w różnych miejscach Polski, niektórzy wyjeżdżają na zagraniczne staże … Jednym słowem, mimo pandemii i nauczania zdalnego, dużo się dzieje!

Cieszymy się też, że mogliśmy wziąć udział w edukacyjno-charytatywnej akcji – „Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie”, do której zaprosiła nas Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rączynie. Szczególnie dziękujemy uczniom SOSW, którzy podjęli się realizacji zadań związanych z projektem oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród całej społeczności szkolnej. Zebrana kwota została wpłacona na konto hospicjum.

Jednym z zadań było zaangażowanie młodzieży w dowolną, zdrową i bezpieczną, formę aktywności fizycznej. My wybraliśmy się na Piekliska – piękne i malownicze wzniesienie położone około 2 km od „Gastronomika”. I trzeba przyznać, że …. nie było łatwo! Najpierw próbował nas zniechęcić deszcz (padał nocą i rankiem w dniu wycieczki), a później błotniste kałuże, które pojawiły się na trasie …. Jednak dzięki wzajemnej pomocy, nikt nie stracił ani równowagi, ani uśmiechu! (no,… może trochę ucierpiały buty :)). Pozytywna energia, która towarzyszyła wyjściu, musiała być „zaraźliwa”, bo nawet słońce zaczęło zaglądać zza chmur. I tak już było do końca: zarówno podczas modlitwy w intencji podopiecznych hospicjum, jak i w czasie wspólnych tańców i zabaw z chustą animacyjną.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie powstała w 2006 roku. Swoją działalnością obejmuje całe województwo podkarpackie. Jej podopiecznymi są dzieci cierpiące na schorzenia centralnego układu nerwowego, złożone wady rozwojowe, choroby układu krążenia, metaboliczne i nowotworowe. Fundacja oferuje profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a także wsparcie dla całej rodziny na każdym etapie choroby dziecka. Dzięki temu dzieci czują, że są bezpieczne i kochane.

Wyzwanie zrealizowane!!! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wiemy, jednak, że jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale „gdyby nie było kropli, nie byłoby oceanu”. Razem możemy więcej, dlatego gorąco zachęcamy do wspierania fundacji:

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
ul. Lwowska 132 35-301 Rzeszów woj. podkarpackie
Numer rachunku do rozliczeń krajowych:
PKO Bank Polski SA 28 1020 4405 0000 2702 0525 9926