Pożegnania nadszedł czas…

Cztery lata temu do naszego „Gastronomika” zawitał nowy rocznik. Dwie klasy przyszłych żywieniowców, którzy nie wiedzieli, co ich czeka na ostatniej prostej ich edukacji. Szybko okazało się, że nie byli to zwykli uczniowie. Po przejściu ciężkich eliminacji stało się pewne, że przetrwali tylko najsilniejsi uczniowie rocznika 2017-2021, którzy jako nasi starsi opiekunowie, wytrwale przecierali nam szlaki i przygotowywali nauczycieli na nasze przyjście. Jednak zanim to nastąpiło, sami dali im nieźle popalić.

Niektórzy, każdego dnia stawiali czoła własnemu zmęczeniu, przesypiając większość lekcji. Z kolei inni dla odmiany uwielbiali ukrywać się w szatni. Niestety ich misja zakończyła się̨ niepowodzeniem. To jednak wcale nie zniechęciło obecnych czwartaków. Machina poszła w ruch. Pracownia technologiczna stała się prawdziwym poligonem wojskowym. Ciasto i płyn do mycia naczyń niebezpiecznymi pociskami. Na szczęście żywieniowcy wyszli z tego cało. Jako rocznik mieli okazję wziąć udział w wielu klasowych wycieczkach… Jednak to, co się na nich wydarzyło powinno pozostać ich słodką tajemnicą.

Jesteśmy pewni, że mury tej szkoły bez Was już nigdy nie będą̨ takie same. Żałujemy, że czas, który mogliśmy spędzić razem został nam odebrany, mamy jedynie nadzieję, że będziecie nas i naszą szkołę̨ ciepło wspominać. Przez ostanie cztery lata każdy z Was rozwijał się i nawiązywał szkolne relacje, nieraz dając popalić naszym kochanym nauczycielom. Co działo się na Waszej warcie wiecie tylko Wy, jednak jako młodsi koledzy obiecujemy godnie zająć Wasze miejsce. Zdajemy sobie sprawę, że to już nasze ostatnie spotkanie z Wami, jako uczniami „Gastronomika”. Cieszymy się̨ razem z Wami, że mimo trudnych chwil nie poddaliście się. Jednocześnie żegnamy Was ze łzami, bo wiemy, że nie będzie takich klas jak Wasze, ani takich kolegów i koleżanek jak Wy.

Życzymy Wam wszystkim i każdemu z osobna szerokiej drogi i powodzenia!

Społeczność ZSGH na czele z III TTŻ