Powiatowe czytanie „Balladyny”

W piątkowe popołudnie, 4 września, przedstawiciele klasy  III TTŻ uczestniczyli w dziewiątej edycji Narodowego Czytania zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Wspólne czytanie fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego odbyło się w plenerze, przy dźwiękach muzyki, co stworzyło niesamowity klimat i pozwoliło przenieść się myślami do świata wykreowanego przez poetę. Na szczególne uznanie zasługuje występ uczennicy naszej szkoły, Anity Florek, która  wcieliła się w  rolę wdowy – matki Balladyny. Natomiast w quizie  wiedzy o lekturze uczennica  Julia Bogaczyk wygrała egzemplarz „Balladyny”. Serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać kapeli „Łęczanie” z Łęk Dukielskich oraz zobaczyć krótką inscenizację fragmentów „Balladyny” w wykonaniu zespołu wokalno – teatralnego „Maskarada” z Chorkówki.

Warto dodać, że takie akcje zdecydowanie integrują lokalne społeczności, przypominają o ważnych dla polskiego narodu dziełach i pozwalają w ciekawy sposób przybliżyć je dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.

Jak co roku i w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Wkrótce poinformujemy o terminie.