Internacki rok – podsumowanie

Ani pogoda, ani temperatury w ostatnich dniach nie są zbyt wakacyjne, więc zachęcamy do wspomnień. Kończący się rok szkolny obfitował w internacie w wiele wydarzeń świątecznych, kulturalnych, sportowych i patriotycznych. Nie sposób opisać ich jednym artykułem. Dlatego przywołamy tutaj tylko kilka, po więcej odsyłamy do wcześniejszych kart szkolnej strony internetowej.

Zaczęło się tradycyjnie otrzęsinami i pielgrzymką do kościółka w Klimkówce, ale szybko przekonaliśmy się, że w życiu nie zawsze jest tak, jak sobie to zaplanujemy… Dowiedzieliśmy się o chorobie Andżeliki, wiele było troski i modlitw o zdrowie, staraliśmy się mądrze pomagać i wspierać. Od Ciebie Andżeliko uczyliśmy się, jak być cierpliwym w chorobie, walczyć i nigdy się nie poddawać. Dziękujemy Ci za tą trudną lekcję i cieszymy się, że nam zdrowiejesz:)

Niezapomnianym tegorocznym wydarzeniem była z pewnością I internacka edycja programu „Mam Talent”. Serca wychowawców się radowały kiedy, widzieliśmy Wasze zaangażowanie – jedni śpiewali, inni tańczyli, ktoś inny grał na instrumencie, czy malował.

Natomiast w marcu z powodu epidemii musieliście wyjechać do swoich domów. Ten czas izolacji uświadomił nam, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, stąd na Facebooku powstała grupa Wychowawcy i Wychowankowie Internatu ZSGH w Iwoniczu-Zdroju oraz Nas Fajnych Jest Mało. I trzeba koniecznie w tym miejscu wspomnieć  Michała Brysia, naszego radiowego DJ. Jego muzyczne audycje, pomimo tego, że „na odległość”, bawiły nas i integrowały.

Na zakończenie o wychowankach, którzy otrzymali listy gratulacyjne. Do wyróżnionych w tym roku za kulturę osobistą, życzliwość, zaangażowanie w życie internatu, czy pomoc koleżeńską należą: Andżelika Boroń, Daria Futyma, Julia Obłój, Karol Zubel, Kamila Boroń, Anita Florek, Joanna Konieczna, Dawid Jajko, Michał Bryś, Natalia Wiśniowska, Cezary Juszczak, Zuzanna Graboń, Michał Giefert i Kamil Walczyk.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za przeżyte razem chwile. Nagrodzonym gratulujemy!!! Życzymy szczęśliwych wakacji!!!  Uważajcie na siebie!!!  

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Kierownik i Wychowawcy internatu