O wiośnie i o nas

Gdzie ucha nie nadstawić, wszędzie mówią, piszą, nawet śpiewają o koronawirusie. Ten artykuł dla odmiany będzie o wiośnie i o nas, uczniach, rodzicach i nauczycielach Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Wiosna, jak zawsze zawitała do nas w marcu, a wraz z nią zrobiło się zielono, zakwitły wiosenne kwiaty, rozśpiewały się ptaki, zapachniało, pojaśniało a my zamiast wszystko to poczuć na własnej skórze, zostaliśmy zamknięci w domach. Niejednokrotnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, cały czas jesteśmy w kontakcie z naszymi uczniami. Wszyscy tęsknimy za powrotem do normalności, uczymy się i pracujemy. A niektórymi efektami tej pracy, chcielibyśmy się tutaj podzielić.

Najpierw przeżywaliśmy Święta Wielkanocne inne niż zazwyczaj, ale tradycje zostały podtrzymane. Uczniowie upiekli babki i wykonali świąteczne ozdoby:

Później wzięliśmy pod lupę budzącą się do życia przyrodę i powstały kolorowe kwiatowe kompozycje. Są wśród nas również i tacy, którzy pracują w ogrodzie i dbają o domowe zwierzęta.

Natomiast po pracy najlepiej smakują zupy, upieczone w domu bułeczki, kawa i świeże soki z dodatkiem ziół, wyciskane z owoców i warzyw.

A to wszystko dzieje się w naszej ojczyźnie, w Polsce, o której rozmawialiśmy przy okazji majowych świąt. Uczniowie wykonali flagi i przypomnieli sobie symbole narodowe. Zrobili również inne ciekawe prace:

Kończąc, chcemy bardzo serdecznie podziękować RODZICOM za kontakty i współpracę, bez Państwa zaangażowania nie byłoby takich efektów i materiałów do tego artykułu. Życzymy dużo zdrowia, siły i cierpliwości na te trudne czasy. I jeśli mielibyśmy się czymś zarazić, to niech to będzie życzliwość, miłość i nadzieja na spotkanie w murach szkoły i internatu.

Wychowawcy uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy