RAJD INTEGRACYJNY

Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Ewy Oberc, uczestniczyli w Integracyjnym Turystycznym Rajdzie organizowanym przez ZSP Nr 3 „Mechanik”. Celem było zdobycie kolejnego szczytu z Korony Gór Polski.
W czwartkowy sprzyjający jesienny poranek dnia 26 września 2019 r. wyruszyliśmy w tereny Beskidu Wyspowego i na najwyższy szczyt Mogielica (1170 m. n.p.m.). Podróż zaczęliśmy w miejscowości Zalesie, zwartą grupą szliśmy szlakiem po kamienistej drodze, który prowadził na Polane Stumorgową, gdzie było widać wspaniałą panoramę. Droga prowadząca na szczyt przebiegła nam bardzo sprawnie, niektórzy nawet nie zauważyli stromego podejścia.
W drodze na szczyt prowadziliśmy rozmowy by się bardziej poznać i jak najlepiej zintegrować się z grupą. Mieliśmy czas na odpoczynek, posiłek i na zrobienie zdjęć krajobrazu, zaczęliśmy wchodzić na Mogielicę. Znajduje się tam ogromna wieża widokowa na którą prowadziły bardzo strome schody. Każdy z uczestników Rajdu miał okazje wejść na wieże i podziwiać zapierające wdech w piersiach widoki. Po zrobieniu zdjęć pamiątkowych zaczęliśmy schodzić bardzo stromym szlakiem. Rajd kończymy bardzo zmęczeni, ale dumni z przebytych kilometrów. W powrotnej drodze udaliśmy się na obiad w Nowym Sączu. Mamy nadzieję, że uda się nam dołączyć do następnych rajdów organizowanych przez zaprzyjaźnioną szkołę.