Spotkanie z Kadrą Narodową w Biathlonie

„Musimy mieć wytrwałość a ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewni, że mamy do czegoś talent…” tymi słowami, 4 kwietnia 2019 r. w sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju, rozpoczął się zorganizowany przez naszą szkołę event sportowy  z udziałem  KADRY NARODOWEJ W BIATHLONIE: Krystyną Guzik, Grzegorzem Guzikiem, Łukaszem Szczurkiem, Andrzejem Nędzą-Kubińcem, Magdą Piczurą, Kamilą Cichoń, Tomaszem Jakiełą, Adamem Kołodziejczykiem – trenerem kadry i Sebastianem Karkosem – fizjoterapeutą. Podczas tego przedsięwzięcia zaszczycili nas swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego pan Andrzej Guzik, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki pani Józefa Winnicka-Sawczuk, Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie pan Grzegorz Sobolewski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju pani Dorota Świstak.

Współorganizatorem wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Iwonicz-Zdroju oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie.

W evencie sportowym uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Iwonicza-Zdroju, Iwonicza, Lubatowej, Lubatówki oraz naszej szkoły.

Podczas tego eventu uczestnikom przybliżona została dyscyplina sportu, którą pokochali nasi wspaniali goście i której się poświęcili. Wymienione zostały ich najważniejsze sukcesy, a oni sami opowiedzieli, co musieli zrobić, aby je osiągnąć. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem, który służy zawodnikom do startów i treningów, jak wyglądają ich przygotowania i sam okres startowy, gdzie wyjeżdżają oraz ile osób na te wyniki musi pracować. Sportowcy podkreślali znaczenie zarówno treningu, jak również regeneracji w osiągnięciu sukcesu – podane zostały metody stosowane w tym celu. Wypowiedzi zawodników, trenera i fizjoterapeuty wzbogacone zostały pokazem zdjęć oraz krótkimi filmami, ukazującymi piękno, ale i trud tej dyscypliny sportu.

Zainteresowani mogli też bezpośrednio zadać pytania gościom, a w nagrodę za odwagę dostawali upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Przedstawiciele szkół mieli możliwość w praktyce przekonać się jak wygląda rywalizacja i stres z nią związany – nasi goście przeprowadzili mini zawody strzeleckie z broni laserowej do tarcz, w których po zaciętej dogrywce zwyciężyła Martyna Patlewicz ze Szkoły Podstawowej w Lubatowej otrzymując plastron startowy z autografami. Emocji nie brakowało, a na zakończenie robione były zdjęcia i rozdawane autografy.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęli: TVP Rzeszów, terazkrosno.pl, Radio Trendy, Krosno112, Nasz Powiat, Radio Rzeszów, Krosnocity.pl.

Szczególne słowa podziękowania organizatorzy składają panu Tomaszowi Czechowi z portalu terazkrosno.pl za dziennikarską rzetelność, solidność i profesjonalizm.

Dziękujemy!!!