Szkolne rekolekcje

Czego pragniesz? Kogo słuchasz? Czy jesteś gotowy na spotkanie z Bogiem? … – te ważne pytania wybrzmiały podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które w dniach 13-14 marca wygłosił dla naszej społeczności szkolnej ks. Michał Bester. Rekolekcjonista przypomniał, że Bóg jest dobry i miłosierny. Obdarowuje nas wszystkim, co jest do życia na ziemi i do życia wiecznego potrzebne. Jeśli mówi: „Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim” to po to, aby dać jeszcze więcej, … jeśli mówi: „słuchaj” i „będziesz miłował” to po to, aby dać nam „skarb w niebie”… Musimy Mu tylko zaufać, otworzyć się na Jego działanie podczas modlitwy i w sakramentach świętych, a przede wszystkim w Komunii Świętej. Ważnym punktem rekolekcji była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze bardzo nam pomogła przeżyta wspólnie Droga Krzyżowa, prowadzona przez uczniów oraz inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film pt. „Ze wszystkich sił” w reżyserii Nilsa Taverniera, który obejrzeliśmy w kinie Wczasowicz.

Rekolekcje były dla nas szansą, aby uporządkować swoje – niekiedy poplątane – życie i zbliżyć się do Boga. Każdy z nas różnie przeżył ten święty czas. Nasze przemyślenia, troski i postanowienia zawierzyliśmy dobremu Bogu podczas wspólnej Eucharystii, a On umocnił nas swym błogosławieństwem. Wierzymy, że słowo zasiane wyda w nas jak najlepsze owoce!

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ubogacić naszą wspólnotę swoją obecnością, modlitwą i zaangażowaniem!