Nasze miejsca stażu – projekt „Zawodowo doskonali/Practically perfect” – Hiszpania 2019.

ROYAL COSTA

Trzygwiazdkowy hotel Royal Costa przyjął pod swoje skrzydła trójkę stażystów: Julię Obłój, Aleksandrę Paradysz i Kamila Kielara. Julia oraz Kamil zajmują się przygotowywaniem bufetu, wykonywaniem potraw oraz obróbką wstępną produktów i pracą przy grillu. Aleksandra na co dzień wykonuje prace porządkowe w przestrzeniach ogólnodostępnych takich jak lobby czy restauracja, oraz w jednostkach mieszkalnych. Hotel posiada siedem pięter, na których znajdują się pokoje przeznaczone dla gości, różniące się standardem oraz wyposażeniem. Na parterze znajduje się recepcja, hotelowe lobby, strefa ogólnodostępna, gdzie można obejrzeć telewizję lub skorzystać z komputerów, toalety, hotelowa restauracja i bar. Sześć pięter hotelu zajmują pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, natomiast na piętrze siódmym znajdują się trzy apartamenty.

ROYAL AL-ANDALUS

Czterogwiazdkowy hotel Royal Al-Andalus położony w Torremolinos jest miejscem stażu dla piątki uczniów: Oliwii Nowak, Kacpra Karamusa, Julii Dębiec, Dawida Jajko i Magdaleny Zajchowskiej. Czworo z nich pracuje w hotelowej kuchni, gdzie zajmują się obróbką wstępną produktów, oraz przygotowywaniem dań. Magdalena natomiast jest odpowiedzialna za obsługę gości w hotelowym barze oraz jadalni. Hotel Royal Al-Andalus posiada dużą jadalnię zdolną pomieścić około 450 gości. W centralnej części jadalni znajdują się dwa blaty, na których podawane są gościom sałatki, zimne przekąski, a także desery. Oprócz tego w jadalni umieszczony jest blat podgrzewczy, na którym serwowane dania gorące. Oprócz tego jedną z atrakcji udostępnionej gościom w czasie obiadów oraz kolacji jest grill, na którym szef kuchni smaży dla gości wcześniej wybraną potrawę np. rybę lub steki. Oprócz tego znajduje się tu także bar w którym można wypić kawę lub zamówić tradycyjny hiszpański napój Sangrię.

KRISTAL

Hotel Kristal to nie tylko hotel, w którym mieszkaliśmy przez 4 tygodnie naszego stażu, ale również miejsce, w którym staż odbywają: Weronika Śliwa,  Zuzanna Połomska,  Weronika Władyka, Jakub Obłój i Anna Kasza. Hotel Kristal*** nastawiony jest na obsługę zarówno gości indywidualnych, jak i grup. Posiada około 130 pokoi rozmieszczonych na 3 kondygnacjach. Na 4 piętrze znajduje się kuchnia, restauracja, foyer, a także pralnia. Na parterze znajduje się recepcja,  lobby oraz toalety.  Anna pracuje w dziale służby pięter,  czyli zajmuje się utrzymaniem czystości i porządku zarówno w ciągach komunikacyjnych, jak i jednostkach mieszkalnych, a także pracą w hotelowej pralni. Jej zadania to sprzątanie pokoju oraz łazienek podczas pobytu,  a także wyjazdu gości.  Dba o czystość na korytarzach i miejscach użyteczności publicznej.  Hotelowa restauracja jest w stanie pomieścić około 100 osób. Nasi stażyści pracowali w hotelowej restauracji, w barze, gdzie uczyli się otwierać wino,  robić kawę z ekspresu,  a także nalewać piwo oraz w kuchni zajmując się obróbką wstępną oraz przygotowaniem dań i deserów.

Cukiernia Brunchit znajduje się w Maladze, a staż w niej odbywa Patrycja Deryniowska, Mariola Sokół i Julia Bogaczyk. Dziewczyny zajmują się przygotowywaniem tortów i innych wyrobów cukierniczych takich jak brownie, ciasto marchewkowe czy z nutellą. Cukiernia wychodzi naprzeciw potrzebom gości i oferuje szeroki wybór ciast bezglutenowych i wegańskich, oraz nietypowe rodzaje ciast takich jak brownie z serem, czy też ciasto z awokado. Stażystki pomagają również przy wypieku pieczywa oraz samodzielnie wykonują różne rodzaje przetworów wykorzystywanych później przy produkcji ciasteczek i deserów. Wszystkie wyroby są robione na zamówienie i trafiają do różnych restauracji i kawiarni współpracujących z Brunchit.