W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

W okrytym śniegiem Iwoniczu-Zdroju, w świątecznym klimacie „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, 16 grudnia odbył się w sali kina „Wczasowicz” XII Kiermasz Świąteczny. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Iwonicza-Zdroju – pan Witold Kocaj, który w ciepłych słowach przywitał zarówno wystawców, gości, jak i pierwszych odwiedzających. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja stoisk, którą prowadziła pani Dorota Świstak – dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju. Na 13 stoiskach wspaniale prezentowały się świąteczne ozdoby, potrawy, ciasta i ciasteczka przygotowane przez koła gospodyń, uczniów, dzieci i ich rodziców z terenu gminy.

Uczennice: Weronika Bolanowska, Patrycja Deryniowska, Agata Penar, Mariola Sokół z kl. II TŻa /technik żywienia i usług gastronomicznych/ a oraz Katarzyna Zygmunt z kl. IV TH /technik hotelarstwa/ przygotowały stoisko ZSGH, na którym zagościły stroiki, ręcznie malowane bombki oraz piernikowe choinki, renifery, gwiazdki… W sprzedaży znalazły się także zakwas na żurek oraz kiszony barszcz czerwony. Świąteczny nastrój podkreślały przepiękne białe bombki. Eksponowane przez naszą szkołę wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców uzdrowiska oraz kuracjuszy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ekspozycji serdecznie dziękują panie odpowiedzialne za przygotowanie stoiska: wicedyrektor Ludmiła Grzegorczyk, Krystyna Górska i Agnieszka Topolska.