„Historia w pudełku” – rozstrzygnięcie konkursu

 

I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy…
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy.

Marian Hemar, Katyń

13 kwietnia obchodzimy 81. rocznicę zbrodni katyńskiej. Ocalić od zapomnienia i przechować pamięć o wydarzeniach można na różny sposób. Jednym z nich jest konkurs, w ramach którego uczniowie naszej szkoły przygotowali pudełka, w których ukazali indywidualne podejście do tematu zbrodni katyńskiej. Jak to możliwe, żeby pokazać kawałek historii w pudełku? Możliwe, powstały piękne, kreatywne i nietuzinkowe prace.

WYNIKI KONKURSU:
I MIEJSCE – Karolina Hryceńko i Kamila Boroń
II MIEJSCE – Zuzanna Krysik
III MIEJSCE – Patrycja Śnieżek i Julia Nowak

Praca Karoliny Hryceńko – I miejsce

Praca Kamili Boroń – I miejsce

Praca Zuzanny Krysik – II miejsce

Praca Patrycji Śnieżek – III miejsce

Praca Julii Nowak – III miejsce

Kasia Bryniarska i Karolina Hryceńko z klasy II THŻC oraz Barbara Kielar i Weronika Nowak z klasy I TŻK reprezentowały naszą szkołę w II edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Uczennice przygotowały projekty plakatów związanych ze zbrodnią katyńską.

Społeczność ZSGH w ten symboliczny sposób pragnie uczcić pamięć ofiar Katynia, pogłębiając jednocześnie wiedzę o losach oficerów i inteligencji polskiej zamordowanej w ZSRR w czasie II wojny światowej.

Dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym uczniom gratulujemy!