Szkolne Koło Caritas

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia skłaniają wiele osób do czynienia dobra wokół siebie. Powstaje wiele inicjatyw inspirowanych Mocą z Wysoka.

Szkolne Koło Caritas przyłączyło się, kolejny już raz, do ogólnopolskiej akcji jaką jest „Szlachetna Paczka”.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze, przemysłowe i szkolne, aby wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowo, dzięki zbiórce pieniężnej przeprowadzonej wśród społeczności szkolnej, uzyskaliśmy 315 zł i dołożyliśmy się do zakupu kuchenki gazowej dla schorowanego pana Mirosława. Na finał Szlachetnej Paczki w Krośnie przekazaliśmy również wspaniałe ciasta upieczone przez Szkolne Koło Cukiernicze.
W ostatnich dniach zaangażowaliśmy się także w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Poprzez sprzedaż świec wigilijnych uzyskaliśmy 86,08 zł, które trafią do potrzebujących dzieci z Archidiecezji Przemyskiej.

Patronem Szkolnego Koła Caritas, podobnie jak parafii Iwonicz-Zdrój, jest św. Iwo z Bretanii. Czujemy zatem mocną więź łączącą nas z parafianami i dlatego postanowiliśmy odwiedzić ich z życzeniami i świątecznym upominkiem. Odwiedzane osoby przyjęły nas bardzo serdecznie i dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji.

Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i wsparcie naszych akcji. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu przy betlejemskim żłóbku, pokoju w sercu i życzliwości wokół.