Międzyklasowe potyczki z języka angielskiego i niemieckiego rozstrzygnięte

5 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Ideą konkursu było promowanie dobrych językowo uczniów, rozwijanie ich zainteresowań językami obcymi oraz zwiększanie motywacji do dalszej nauki poprzez uczestnictwo w międzyklasowych rywalizacjach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby nie tylko sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego i niemieckiego, ale przede wszystkim porównać stopień ich umiejętności z poziomem w innych klasach.
Z uwagi na zróżnicowane zadania uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością słownictwa, funkcji komunikacyjno-językowych, a także umiejętnością autoprezentacji. Niektóre zadania angażowały mocno uczniów.
W grze „Kalambury” uczestnicy demonstrowali swoje umiejętności odgadywania haseł przedstawianych za pomocą gestów lub rysunków przez jednego z członków drużyny. Było bardzo wesoło. Łamańce językowe były świetną okazją do gimnastyki języka, natomiast dyktando wizualne pozwoliło połączyć stopień zrozumienia tekstu z namalowanym rysunkiem. Powstawały również ciekawe historyjki, a wszystko odbywało się na luzie w formie zabawy bez presji ocen.

OTO LISTA NAGRODZONYCH:

JĘZYK NIEMIECKI:

I miejsce: klasa IVTŻB

W składzie: Sylwia Gazda, Wiktoria Ząbkiewicz, Natalia Dominika Zając

II miejsce: kl. IVTHK

W składzie: Klaudia Waniek, Dagmara Grzywacz, Natalia Masłyk

III miejsce: kl. IIITŻ

W składzie: Kamila Jaślar, Norbert Zając, Maciej Rosenbajger

JĘZYK ANGIELSKI:

I miejsce: klasa III TŻ

W składzie: Kamila Jaślar, Norbert Zając, Maciej Rosenbajger

II miejsce: klasa IVTŻA

W składzie: Wiktoria Borkowska, Wojciech Marek, Krystian Pindara

III miejsce: klasa IVTŻB

W składzie: Sylwia Gazda, Wiktoria Ząbkiewicz, Natalia Dominika Zając

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy łatwości w przyswajaniu wiedzy językowej.

Do zobaczenia ponownie za rok w II edycji teleturnieju.