e002Gazpacho, paella czy risotto, a może penne lub fideua? Antipasti czy tapas? Albo tiramisu?

Niektóre nazwy znamy dobrze, inne są zupełnie nowe. Które są potrawami włoskimi, a które hiszpańskimi? Jeśli w środę 28 października słuchaliśmy uważnie prezentacji uczniów, którzy wrócili ze staży zawodowych z Włoch i Hiszpanii, to być może już potrafimy je rozróżnić, a nawet wyobrazić sobie ich smak.

Dzień Śródziemnomorski w naszej szkole był podsumowaniem II i III etapu projektu „Podróże ze smakiem/Tasty Travels” w całości finansowanego z funduszy Unii Europejskiej, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

W lipcu 2015 w Walencji w Hiszpanii, a we wrześniu w Bolonii we Włoszech dwie grupy, po 13 uczniów i 2 opiekunów każda, zdobywały doświadczenie zawodowe w hotelach i restauracjach. Uczyli się podstaw języka danego kraju, wykorzystywali angielski w praktyce, poznawali tajniki kuchni obu krajów, doświadczali kultury życia w krajach śródziemnomorskich, podziwiali unikatowe miasta.

Swym doświadczeniem i wspomnieniami podzielili się z nami. O tym gdzie byli, co robili, co widzieli, czego się nauczyli opowiedzieli w swych prezentacjach. Prezentacje i filmiki będziecie mogli obejrzeć na naszej stronie w zakładce Erasmus+. Tam też możecie poczytać o wszystkich wyjazdach, miejscach praktyk, celach projektu.

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820