r012Jesteśmy w Hiszpanii dwa tygodnie i czujemy się tu już prawie jak u siebie, poznaliśmy trasy autobusów, wiemy gdzie najszybciej dojechać metrem, pracujemy w restauracjach i hotelach, a w wolnym czasie zwiedzamy, zwiedzamy… :)

Rozpoczęliśmy od Miasteczka Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) nazywanego dzielnicą przyszłości. To jeden z symboli Walencji, można zobaczyć tu największe w Europie oceanarium, delfinarium, kino IMAX, są różne restauracje i muzea. Oceanarium jest największe w Europie i robi naprawdę duże wrażenie (te pingwiny… :). Można tu zobaczyć 13 ekosystemów światowych mórz i 500 gatunków pływających zwierząt. W planetarium, gdzie znajduje się także kino IMAX, obejrzeliśmy film Ukryty Wszechświat. Muzeum Nauki im. Księcia Filipa to muzeum XXI wieku, w którym eksponowane są najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Znajdują się tu interaktywne wystawy naukowe, gdzie można brać udział w eksperymentach.

Zwiedziliśmy także historyczne centrum miasta. Na początek Torres Serranos, dawną bramę wjazdową do miasta, katedrę na Plaza de la Reina, w której znajduje się Święty Graal, czy Plac Katedralny z fontanną przedstawiającą Neptuna. Trafiliśmy także na Mercado Central, czyli największy w całej Europie rynek miejski. Wielki, zadaszony targ jest jednym z najważniejszych punktów sprzedaży świeżych, tradycyjnych produktów z Hiszpanii.  Można tu kupić wszystko – od świeżych owoców i warzyw, przez suszone owoce, ryby, owoce morza, mięso, aż po tradycyjną, hiszpańską szynkę.

Nie można też zapomnieć o Plaza del Ayuntamiento, największym placu w Walencji, przez który przechodzimy kilka razy dziennie (łapiąc lipcowe słońce :). Jest on otoczony przepięknymi budynkami z ratuszem miejskim na czele, na środku znajduje się fontanna i rosną palmy :))

A w międzyczasie plaża, plaża…

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820