r002Podczas naszego pobytu w Hiszpanii, udało nam się zobaczyć także Barcelonę, stolicę Katalonii, zjawiskowe miasto niesamowitych budowli Gaudiego. Na każdym kroku można zobaczyć zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki. Spacerowaliśmy słynną La Ramblą, czyli najdłuższym deptakiem Barcelony z mnóstwem restauracji, sklepów i ulicznych artystów, w towarzystwie wszechobecnych tłumów.

Spędziliśmy również trochę czasu w dzielnicy Barrio Gotico, centrum barcelońskiego starego miasta. Jedna z najsłynniejszych budowli miasta, czyli Sagrada Familia, choć nadal w budowie, zrobiła na nas wielkie wrażenie. Ostatnim punktem programu był park Guell – ogromny ogród z elementami architektonicznymi i najdłuższą, wyłożoną mozaiką, ławką świata. Było pięknie, szybko i bardzo, bardzo gorąco :)

r022Odwiedziliśmy również BioPark, niezwykłe zoo w Walencji, w którym odtworzono warunki panujące na sawannie w porze suchej i deszczowej, w lesie deszczowym i na Madagaskarze (tak, widzieliśmy pierwowzór króla Juliana :). Mieszkające tam zwierzęta mają bardzo dobre warunki, co mogliśmy zobaczyć podchodząc do nich (prawie) na wyciągnięcie ręki.

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820