I wyjazd - Włochy 2014

Tym razem chcemy się z Wami podzielić tym jak mieszkamy i jak pracujemy.

Nasz akademik to Residenze Terzo Millennio.

Na zajęcia z języka włoskiego jeździmy do siedziby YouNetu,

naszego partnera w projekcie Erasmus+.

Read more

Jeszcze tylko kilka dni i opuścimy Bolonię z bagażem pamiątek i doświadczeń. Wiele się tu nauczyliśmy, nie tylko o włoskiej kuchni, zwyczajach i tradycjach, ale też współpracy w grupie, odpowiedzialności, czy zaradności. Pracowaliśmy w hotelach i restauracjach, komunikując się po angielsku oraz częściowo po włosku, dlatego też mamy większą motywację do nauki języków obcych. Poznaliśmy kuchnię regionu Emilia-Romagna. Wiemy że tradycyjnie produkowaną wędliną jest w Bolonii mortadelaUśmiech. Znamy różnicę między tortellini a tortelloni, wiemy że ser Parmigiano Reggiano produkowany jest wyłącznie w tym regionie, podobnie jak wyśmienity ocet balsamiczny. Wiedzą i zdobytym doświadczeniem chętnie się z Wami podzielimy.
Read more

Ferrara to spokojne, klimatyczne miasteczko pół godziny od Bolonii, w którym spędziliśmy leniwą sobotę po kolejnym tygodniu ciężkiej pracy. To miasto rowerów i rowerzystów, na jednego mieszkańca przypadają ok 3 jednoślady Uśmiech

Po przyjeździe zostaliśmy obdarowani pysznymi cukierkami ponieważ ewidentnie wyglądaliśmy jakby brakowało nam energii ;) Pomogło. Wzmocnieni ruszyliśmy oglądać zabytki jak zwykle po drodze robiąc setki zdjęć i wykupując wszystkie pamiątki jakie udało nam się znaleźć. Na głównym placu miasta podziwialiśmy romańską katedrę z wnętrzami w stylu barokowym. Mogliśmy również zrobić zakupy na targu z lokalnymi produktami takimi jak oliwa, sery, czy wina.

Read more
 

Minął już tydzień naszego pobytu we Włoszech,

coraz łatwiej poruszamy się po okolicy,

gubimy się coraz rzadziej ;) 

rozumiemy coraz więcej po włosku,

poznajemy nowe produkty i potrawy.

Read more
 W sobotę, 4 października, wyjechaliśmy z Iwonicza-Zdroju w kierunku Bolonii.
Po długiej, acz emocjonującej podróży, dotarliśmy do celu. Po przekroczeniu granicy włoskiej, wzmocniliśmy się typowym dla Włochów śniadaniem: cappuccino i brioche.

 

Read more

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820