Wydarzenia - Aktualności

grh0514 lutego 1942 roku, powstała Armia Krajowa, będąca największą podziemną armią w okupowanej Europie. Została utworzona z przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w konspiracyjną organizację wojskową działającą na terenie Polski.

Read more

1Bardzo miło było nam gościć w murach szkoły pana Pawła Dobrzańskiego, przedsiębiorcę z branży gastronomicznej z Podkarpacia, który z Targowisk wypłynął na szerokie wody stolicy. Pan Paweł jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w ZSGH, właścicielem i szefem restauracji POSMAKUJ WARSZAWA, POSMAKUJ KROSNO, BISTRO POSMAKUJ W KROŚNIE oraz firmy cateringowej WYTWÓRNIA SMAKU s.c. a także KAWIARNI W WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH NA UL. CHEŁMSKIEJ w Warszawie.

Ponadto znany jest szerszej publiczności za sprawą programów kulinarnych „Spotkanie ze smakiem” i „Życie ze smakiem”, w których wraz z Pascalem Brodnickim w sposób ciekawy i dowcipny przybliżają widzom tajniki gotowania i przyprawiania potraw. Dużą popularność przyniosła mu także podróż przez największy kontynent świata, czyli udział w telewizyjnym show „Azja Express” w drużynie z Pascalem.

Read more

zd 01   31 stycznia w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju,  które uczestniczyły w lekcji o zdrowym żywieniu. Pod nadzorem nauczycieli Wioletty Aszklar i Haliny Gazdy oraz z pomocą klasy I TTŻ dzieci nauczyły się sporządzać surówki, soki oraz słodziutkie pieczone jabłka. Następnie mogły to spróbować i wszystkie te pyszności zabrać ze sobą do domu. Uczniowie klasy IV SP dowiedzieli się wielu przydatnych informacji o zdrowym żywieniu i o tym, jakie jest to ważne w prawidłowym stylu życia. Natomiast dla I klasy TTŻ było to niezwykłe doświadczenie móc pracować z małymi, a tak utalentowanymi  „kucharzami”.

Read more

2   W dniu 31 stycznia 2019 roku uczennica klasy trzeciej szkoły zawodowej Natalia Porębska wzięła udział w II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA w ZAWODZIE: KUCHARZ. Jest to ETAP OKRĘGOWY organizowany przez ZESPOŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. K. Puławskiego w GORLICACH.

Read more

13W słoneczny, zimowy poranek 29 stycznia br. w sali 307 grupa dzielnych hotelarek przystąpiła do praktycznej rywalizacji w ramach szkolnego konkursu „Najlepszy uczeń w zawodzie-hotelarz”. Uczestniczki konkursu, mając na swoim koncie punkty za test oraz za wykonanie folderu reklamowego dla hotelu, przystąpiły do autoprezentacji, w językach polskim i angielskim, przed zgromadzonym jury. Wśród oceniających znaleźli się: przedstawiciele hotelu Nafta Krosno, nauczyciele hotelarstwa oraz nauczyciel języka angielskiego. Do finału zakwalifikowała się szóstka hotelarek. Stojąc za ladą recepcyjną Hotelu Nafta Krosno, hotelarki musiały zmierzyć się z zadaniem, jakim było udzielanie informacji o ofercie hotelu dociekliwemu gościowi.

Read more

obr 02Informujemy, że w dniu 27.02.2019 r. w naszej szkole odbędzie się

 

SZKOLNY  KONKURS  UMIEJĘTNOŚCI  CUKIERNICZYCH 

O  PUCHAR  DYREKTORA  SZKOŁY,

którego tematem przewodnim będzie "KOBIECE PARTY".

Termin zgłoszenia upływa 7 lutego 2019 r.

Read more

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820