r018Długo wyczekiwany 5 lipca wreszcie nadszedł. Początek naszej przygody w Hiszpanii.

Wyjechaliśmy z Iwonicza-Zdroju o 5 rano prosto na lotnisko we Wrocławiu, z którego lecieliśmy do Alicante (większość z nas pierwszy raz, były emocje…:), niektórzy musieli zostawić na lotnisku zapas kosmetyków, ponieważ przekraczały dozwolone w bagażu podręcznym 100 ml), a następnie autobusem do Walencji. Na miejscu byliśmy około północy. Po szybkim zakwaterowaniu w mieszkaniach mogliśmy nareszcie odpocząć po długiej podróży.

W poniedziałek 6 lipca udaliśmy się na rekonesans do restauracji oraz hoteli, w których będziemy odbywać staż, następnie po krótkiej przerwie na lunch rozpoczęliśmy pracę. Żeby poruszać się po Walencji, mieście, które liczy ponad 800 tys. mieszkańców, trzeba dobrze poznać trasę autobusów i metra. Powoli udaje się nam trafić na miejsce już za trzecim razem :) Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej. Walencja znajduje się na środkowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego i Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, przy ujściu rzeki Turia. Położona jest około 300 km na wschód od Madrytu, około 300 km na południe od Barcelony, około 250 km na zachód od Majorki oraz około 200 km na północ od Kartageny.

Pracujemy w zakładach gastronomiczno-hotelarskich jako kelnerzy oraz kucharze.
Przed nami kurs kuchni hiszpańskiej oczywiście w języku hiszpańskim, w końcu zna się języki...
:)) Czeka nas jeszcze wiele wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć, ale mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności zaprocentują w naszym przyszłym życiu.Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820